PlayStation Özel Oyunu Wild, 7 Yıl Sonra İptal Edildi

Jeff Grubb'a göre Sony'nin özel oyunu Wild, 7 yıllık prodüksiyondan sonra iptal edildi. Ayrıca oyun üzerinde çalışan ekip Wild'ın geliştirme sürecinin tamamlandığını da kabul etti.

Popüler gazeteci ve video oyunu endüstrisinin içinden olan Jeff Grubb, Giant Bomb için bir kayıtta Wild hakkında çok ilginç bilgiler verdi. Grubb’un videoda açıkladığı gibi, tarih öncesi MMO sanal alanı üzerinde 7 yıl çalışan stüdyo Wild Sheep, çalışma tamamlanmış olmasına rağmen projeyi iptal etti. İlginç bir şekilde, oyunun PlayStation 5 konsoluna özel olması gerekiyordu.

Wild

Wild Neden İptal Edildi?

Tamamlanmasına ve üretime harcanan uzun yıllara rağmen proje neden iptal edildi? İçeridekiler bundan tam olarak emin değil. Bununla birlikte, oyunun sahibi olan Wild Sheep’ten Michel Ancel’in ayrılmasıyla bir ilgisi olduğunu konuşulanlar arasında. Michel Ancel, bu projeye ek olarak Rayman serisini ve Beyond Good & Evil’in ilk bölümünü yazıp yönetti.

Michel Ancel, muhtemelen projeden vazgeçerek eylül 2020’de ayrılacağını duyurdu. PlayStation’a özel olacak bu MMO üzerinde çalışan ekip, artık oyun üzerinde çalışmadıklarını ancak çok sayıda yetenekli insanı olduğunu ve tamamen yeni bir şeye başlayabileceklerini söyledi.

Wild ilk kez 2014 yılında Gamescom‘da gösterildi. Oyunla ilgili bir başka bilgi ise ancak üç yıl sonra Michel Ancel’in resmi Instagram profilinde bir oyun görseli şeklinde ortaya çıktı. O zamandan beri, bugüne kadar oyunun akıbeti hakkında hiçbir bilgi edinememiştik.

Michel Ancel isimli yönetmen ayrıca Beyond Good & Evil 2‘de de çalıştı, ancak ikonik oyunun devamı bu projeden çok daha iyi durumda ve hala yapım aşamasında.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol