Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation Online Modu Ücretsiz Olacak

Sony’nin oyun konsolu olan PlayStation kullanıcıları için sevindirici duyuru yapıldı. PlayStation’ın multiplayer modu hafta sonu boyunca ücretsiz olarak denenebilecek.

Bilindiği üzere konsol platformunda oyun oynayanlar PC oyuncularının aksine neredeyse tüm oyunların online modlarına ücretli olarak sunulan paketlerle erişim sağlayabiliyor.

Microsoft’un Xbox oyun konsolu tarafında kullanıcılar oyunların multiplayer modunu Microsoft Xbox Live Gold aboneliği satın alarak oynayabiliyor. Sony PlayStation online mod desteğini ise PlayStation Plus aboneliği ile sunuyor. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PlayStation online modu kısıtlı bir süreliğine ücretsiz olacak.

PlayStation Online Modu Hafta Sonu Boyunca Ücretsiz

PlayStation Online Modu

Sony tarafından PlayStation Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre, PlayStation online modu 18 Aralık Cumartesi günü saat 12:01’den 19 Aralık Pazar günü yerel saatle 23:59’a kadar 48 saatlik ücretsiz olarak denenebilecek.

Hafta sonu için duyurulan PlayStation Online modunun hafta sonu boyunca ücretsiz olarak denenebilecek olması, kullanıcıların PlayStation Plus Aralık 2021 oyunlarını da iki gün boyunca ücretsiz olarak indirilebileceği anlamına gelmiyor. Kullanıcılar hafta sonu boyunca sadece sahip oldukları oyunların daha önce online modunu oynayabilmek için PlayStation Plus abonesi olmadan da oynayabilecek.

PlayStation’ın bu ücretsiz online mod denemesi ile kullanıcılarını PlayStation Plus aboneliğinin önemli bir avantajı olan online mod desteği ile tanıştırıp, servisi satın almasını amaçlıyor. Sony’nin servislerini daha iyi hale getirmek adına çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Son olarak Sony’nin Microsoft’un Xbox Game Pass servisine rakip olarak “Spartacus” kod adında yeni bir servis üzerinde çalıştığını hatırlatalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.