PlayStation 5 Pro, 2023’ün Sonlarında Gelecek İddiası

Yeni bir rapora göre, PlayStation 5 Pro konsolunun 2023'ü piyasaya sürmesi muhtemel.

Teknoloji kanalı Moore’s Law is Dead‘in yakın tarihli bir videosunda, kanalın kurucusu “Orijinal PlayStation 4 lansmanından sonra çıkana benzer bir zaman diliminde bir PlayStation 5 Pro gelecek” dedi.

PlayStation 4 Pro, temel PlayStation 4’ten üç yıl sonra geldi ve YouTuber, buna benzer bir modelin PlayStation 5 için “2023’ün sonuna kadar” gelebileceğini düşündüklerini öne sürdü.

PlayStation 5 Pro

PlayStation 5 Pro Ne Kadar Güçlü Olacak?

Bu yeni makinenin ne kadar güçlü olacağı henüz belli değil. Bazı kaynaklar, Sony’nin teknolojisinin sınırlarını gerçekten zorlayabileceğini ve bunun sonucunda 700 dolara varan bir konsola mal olabileceğini öne sürdü. Bunun yanı sıra Moore’s Law is Dead, oyuncuların 8K oyun olasılığı olsa bile bu kadar fazla yatırım yapmaya istekli olmayabileceğini ifade etti.

Yukarıda senaryonun aksine, PlayStation 5 Pro konsolunun özellikleri fiyatları düşürmek amacıyla sınırlandırılabilir. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz iddianın kaynağı olan YouTube kanalının sahibi, gelecek sene çıkış yapacak olan bir PlayStation 5 Slim modeli olacağını da söyledi.

Microsoft’ta Boş Durmayacak

Sony tamamen yeni konsollar planlarken, Microsoft’un daha mütevazi konsolundan başlayarak Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarını yenilemeyi hedeflediği de bildirildi. Sony’nin yanı sıra Microsoft’ta 2022’nin sonlarında yeni bir konsol piyasaya sürebilir. Şirketin belirgin önceliği, Xbox Series S’i geliştirilmiş özelliklerle yeniden piyasaya sürmek.

YouTuber, yeni bir konsolun mevcut fiyattan, 50 dolara kadar daha pahalıya mal olacağını ancak Microsoft’un eski modelin fiyatını potansiyel olarak 200 doların altına düşürmeyi planladığını da öne sürdü.

Önce Xbox Series S güncellenecek olsa da, Xbox Series X geride kalmayacak. Video, Microsoft’un daha güçlü konsolu için bir destek planladığını, ancak bu yenilemenin 2023 veya sonrası için planlandığını söyledi.

Sony veya Microsoft’tan herhangi bir resmi açıklama gelmediğinde, mevcut konsol nesline yönelik nihai güncellemeler muhtemel görünse de, bunların birer iddia olduğunu sizlere hatırlatalım. Bu donanımların hiçbirinin en az 12 ila 15 ay daha piyasaya sürülmesi beklenmediğinden, bu planların değişebileceğini de söylemiş olalım.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol