PlayStation 5 ile Uyumlu SSD Modelleri

PlayStation 5 ile tamamen uyumlu olarak çalışacak iki SSD modeli açıklandı.

Sony’nin harici SSD duyurusu ile birlikte Seagate’in ilk PlayStation 5 uyumlu dahili disklerinin haberi de geldi. Seagate FireCuda 530 serisinin, soğutuculu versiyonu bile ince tasarımı sayesinde konsoldaki “yer darlığına rağmen” çalışacak ve 7300 MB/SN’ye varan yazma hızları sunacak.

Soğutuculu WD_BLACK SN850, PS 5 ile tam uyumlu olduğu onaylanan ikinci SSD modeli oldu. Konsolun yeni test sistemi yazılım güncellemesi, minimum gereksinimleri karşıladıkları sürece kullanıcıların kendi NVMe sürücülerini eklemelerine olanak tanıyacak.

Western Digital, VGC için WD_BLACK SN850’nin (500 GB – 2 TB, soğutucu versiyonu) PlayStation 5 tarafından tam olarak desteklendiğini onayladı. Duyurunun, kapsamlı kullanıcı testlerinden sonra değil, Sony tarafından sağlanan teknik özellikleri inceledikten sonra yapıldığını belirtelim. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, uyumluluğu onaylanan ilk disk Seagate FireCuda 530‘du.

PlayStation 5

Japon şirketi, PS5 ile sorunsuz çalışmak için sürücünün karşılaması gereken gereksinimlerin bir listesini yayınladı:

  • PCIe Gen4 x4 arabirimi;
  • Kapasite: 250 GB – 4 TB;
  • Sıralı okuma: 5,500 MB/sn;
  • Soğutuculu maksimum cihaz boyutları: 110 x 25 x 11,25 mm.

PCIe Gen3 arabirimine sahip bir sürücü takmaya çalışırsanız, destek eksikliği ve uyumsuz donanımı kaldırma isteği ile ilgili bir mesajla karşılaşacaksınız. Daha yavaş medya yüklendiğinde PlayStation 5’in nasıl davranacağını henüz bilmiyoruz.

PlayStation 5 Uyumluluğu Resmi Olarak Açıklanan İki Model:

  • WD_BLACK SN850
  • Seagate FireCuda 530

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol