People Can Fly, Incuvo İsimli VR Şirketini Satın Aldı

People Can Fly, VR konusunda uzmanlaşmış ve daha önce Blair Witch VR gibi oyunların üzerinde çalışmış olan Incuvo ile 2021'deki üçüncü satın alımını duyurdu.

People Can Fly için 2021, büyüme ve görünürlük yılı oldu. Şirket, Incuvo ismindeki VR konusunda uzmanlaşmış oyun stüdyosunu satın aldı. Geçtiğimiz aylarda Game On‘u satın almış ve Phosphor Games‘i satın alan şirket daha da büyümüş oldu.

People Can Fly, Incuvo ile bir geliştirme ve yayın anlaşması imzaladı ve Polonya merkezli Katowice şirketinde kontrol hissesi satın aldı. Bu VR şirketi, Bloober Teamin geliştirdiği Layers of Fear ve Blair Witch’in VR Sürümü üzerinde çalışmış ve bu konuda uzmanlaşmış bir stüdyo. Şirketin son projesi Green Hell VR olarak açıklanmıştı.

Incuvo Diğer Projelerine Devam Edecek

Incuvo

Incuvo ayrıca People Can Fly’ın markalarından biri için tamamen PCF Group tarafından finanse edilen ve 2023’ün sonundan önce piyasaya sürülmesi amaçlanan bir VR sürümü geliştirecek. The Brookhaven’ı piyasaya sürerek bolca VR deneyimine sahip olan People Can Fly Chicago PCF ailesine katılmadan önce Incuvo ile işbirliği yapacak.

Bu konuda, PCF Chicago’dan Justin Corcoran, ekibinin “Yeni şirketin ekibiyle işbirliği yapmaya ve bu yeni projede ilerlemeye çok istekli olduğunu” da sözlerine ekledi. Bununla birlikte bu VR stüdyosu, Bloober Team ve Creepy Jar gibi PCF dışındaki diğer geliştiricilerle çalıştığı için, şirketin grup içinde bağımsız bir varlık olarak kalacağını da belirtelim.

Bunun anlamı, VR stüdyosunun People Can Fly’dan yeni destek ve benzerlerini alacağı, ancak şirketin PCF’nin Game On’u satın almasına benzer şekilde diğer müşterilerle çalışmaya devam edeceği. Özünde, People Can Fly her iki şirketin de sahibi ancak her şirket diğer müşterilerle çalışmak için gerekli bağımsızlığa sahip.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol