Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Peaky Blinders’ın 6. Sezon Çıkış Tarihi Belli Oldu

Merakla beklenen Peaky Blinders 6. sezonunun çıkış tarihi nihayet BBC'de açıklandı.

BBC One, Dönem gangster hikayesi olan Peaky Blinders‘ın altıncı yani son sezonunun çıkış tarihini, 27 Şubat olarak belirledi. Tarih, bu sabah kurgusal Shelby grubuna ev sahipliği yapan Birmingham’da, 42 metrelik bir duvar resmi ile resmileştirildi.

Peaky Blinders‘ın bölümleri, pazar günleri yayınlanacak ve sezon altı bölüm sürecek. Netflix, hit diziyi İngiltere dışında yayınlıyor, ancak platform henüz bir başlangıç tarihi onaylamadı. Tahminen dizinin orijinalinin İngiltere’de yayınlanmasının ardından Netflix‘te de yeni sezon başlar.

Peaky Blinders Efsanesi Nihayet Geliyor

Peaky Blinders

Cillian Murphy, geçen ay yayınlanan fragmanda itibari grubun nihayet dinlenmesi için bir yol arayan Tommy Shelby olarak geri döndü. Diğerlerinin yanı sıra Tom Hardy, Paul Anderson, Finn Cole, Anya Taylor-Joy ve Sophie Rundle da geri dönüyor. Yardımcı yıldız Helen McCrory ise geçen yıl Nisan ayında vefat etmişti.

Yapımcı ve yazar Steven Knight daha önce altıncı sezon için “Peaky geri döndü. Covid pandemisi nedeniyle çekimlerin gecikti çünkü aşırı tehlikedeyiz ve risk oranları hiç bu kadar kadar yüksek olmamıştı. Bu sezonun tüm serilerin en iyisi olacağına inanıyoruz ve hayranlarımızın buna bayılacağından eminiz. Dizi sona ererken hikaye başka bir şekilde devam edecek.” şeklinde açıklama yapmıştı.

Peaky Blinders‘ın altıncı sezonu Knight tarafından yazılırken beşinci sezonu yöneten Anthony Byrne geri dönüyor ve yapımcı Nick Goding kamera arkasında yerini alıyor. Tamamen Knight tarafından yazılan ve yapılan dizi, ilk olarak dokuz yıl önce BBC Two’da yayınlandı, dördüncü sezonunda En İyi Drama BAFTA’sını kazandı ve ardından 2019’da 7 milyonun üzerinde izleyiciyle BBC One‘a geçti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.