Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PC’deki En İyi Bağımsız Oyunlar

2018'in en iyi bağımsız PC oyunlarını listeledik.

PC’deki en iyi bağımsız oyunlara karar vermek açıkçası pek de kolay değil. Yıllar önce başlayan indie oyun füryası pek çok küçük yapımcıyı oyun yapmaya iterken, önümüzde çok sayıda seçenek bulunuyor. Bu yüzden de zevkinize hitap edecek oyunları bir araya getirdik.

pcdeki en iyi bagimsiz oyunlar 1

The Witness

Braid yapımcısı Jonathan Blow’un ‘ustalık eseri’ olan The Witness, bambaşka tarzda bir bulmaca oyunu ve gerçek hissi yaratan bir yapım. Önümüzde keşfedeceğimiz koca bir ada var ve anlatım tarzı, bulmacalar bir araya gelince The Witness her anlamda son yılların en başarılı macera – indie oyunlarından birisi.

pcdeki en iyi bagimsiz oyunlar 2

Rocket League

Kısa sürede bir fürya gibi yayılan Rocket League çılgınlığı hala devam ediyor ve oyuna yeni eklentiler geliyor. Yarış ile futbolu bir araya getiren hızlı, aksiyon odaklı yapım gerçek bir başarı öyküsü olarak karşımıza çıkıyor.

pcdeki en iyi bagimsiz oyunlar 3

INSIDE

Playdead’in Limbo devamı benzeri oyunu INSIDE yine monokrom bir yapıda geçiyor fakat bu sefer daha derli toplu gözüküyor. Çevrenin daha derin, daha detaylı olduğu oyunda ışıklandırmalar ise göz alıcı.

Korku ve gizemi bir araya getiren INSIDE’da ilerledikçe bulmacalar daha da karmaşık hale geliyorlar ve beraberinde yeni sorular doğuruyorlar. Bulmaca – platform sevenlere mutlaka oynamalarını tavsiye ederiz.

YouTube video

Firewatch

1989 yılına yolculuk ettiğimiz Firewatch’ta bir park bekçisi olarak oynuyoruz ve Wyoming’teki Shoshone Ulusal Park’a gidiyoruz. Oyunun belki sıradışı bir hikayesi yok, yeteri kadar aksiyon sunmuyor ve yavaş ilerliyor fakat Henry’nin öyküsü kesinlikle kalbimize dokunmayı başarıyor.

YouTube video

Stardew Valley

Nintendo’ya özel olsa bile PC oyuncuları Harvest Moon’u çok beğeniyor. Bu yüzden Stardew Valley çıktığında pek çok PC oyuncusunun gönlünü kazanmayı başardı. Bu sevimli rol yapma oyunu kısa sürede büyük ilgi toplarken, Havest Moon’un başarılı yönlerini alıp yeni bir oyunla harmanladı.

Küçük bir köy hayatı yaşadığımız Stardew Valley giderek geliştiriliyor ve devamlı yeni güncellemeler yayınlanıyor. Dolayısıyla sizi uzun bir süre eğlendireceğine şüphemiz yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.