Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Popüler Yayın Servisi Paramount Plus, Türkiye Pazarına Giriyor

Dünyanın önde gelen dijital yayın platformlarından Paramount+, Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Şirket, Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuruda bulundu.

Türkiye’deki streaming pazarı iddialı bir aktör daha kazanmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere Disney Plus, Prime Video ve Netflix gibi global dijital yayın servisleri ülkemizde resmi olarak faaliyet gösteriyor. Şimdi bunların arasına sektörün önemli markalarından biri daha eklenecekmiş gibi görünüyor.

Dünya genelinde 60 milyondan fazla abonesi olan Paramount Plus, Türkiye pazarına giriş yapmak için kolları sıvadı. Platform, 11 Ekim’de Türk Patent ve Marka Kurumu‘na başvuruda bulundu. Yayın hayatına 2021 yılında başlayan hizmet, kısa zamanda sektörün önemli devlerine iddialı bir rakip olmayı başardı.

Paramount Plus Türkiye İçin Patent Başvurusu Yaptı

CBS All Access hizmetinin yerini alan Paramount+, gişe rekorları kıran çok sayıda film ve sevilen diziye ev sahipliği yapıyor. CBS, BET, Comedy Central, MTV, Nickelodeon ve Paramount Network içeriklerini tek bir çatı altında toplayan platform, geçtiğimiz ağustos ayında dünya genelindeki abone sayısının 61 milyona yükseldiğini açıklamıştı.

paramount plus türkiye

Paramount Plus’ın reklamsız üyelik fiyatı aylık 9,99 dolar (284 TL) ücrete sahip. Reklam destekli planın fiyatları ise ayda 4,99 dolar (142 TL) ila 5,99 dolar (170 TL) arasında değişiyor. İlk kez piyasaya sürüldüğü tarihten iki yıl sonra Türkiye pazarına girmeye hazırlanan platformun ülkemizde nasıl bir fiyat politikası izleyeceği büyük bir merak konusu.

Platform, 11 Ekim’de Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuruda bulundu. Şimdilik başka bir bilgiye vakıf değiliz, ancak ayrıntıların kısa süre içerisinde ortaya çıkmasını bekliyoruz. Daha fazlasını öğrendiğimizde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Peki, sizin tercih ettiğiniz dijital yayın platformu hangisi? Paramount Plus Türkiye geldiğinde üye olmayı düşünür müsünüz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.