Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Palworld Yeni Platformlara Geliyor

Büyük bir hit haline gelen Palworld, PlayStation, Nintendo veya mobil cihazlara gelebilir. Geliştirici ekip yeni platformları doğruladı.

Silahlı Pokémon oyunu olarak nitelendirilen Palworld yeni platformlara gelmeye hazırlanıyor. Oyunun geliştiricisi Pocketpair büyük bir başarıya imza atan ve Steam listelerini altüst eden bu oyunun ek platformlara geleceğini doğruluyor. Ocak ayı içerisinde Steam platformu üzerinden erken erişim olarak çıkan bu yapım, belirtilere göre 25 milyon oyuncuyu bünyesinde barındırıyor ve bu sayı gitgide artış gösteriyor.

Büyük başarılarla beraber erken erişim sürecine başlayan Palworld şu anda sadece Xbox Series konsolları ve PC platformunda yer alıyor. Pocketpair CEO’su ve oyun yönetmeni Takuro Mizobe, oyunun gelecekte PlayStation, Nintendo veya mobil cihazlara gelip gelmeyeceğini belirtmese de Bloomberg tarafından ortaya çıkarılan yeni bir rapor oyunun daha fazla platforma getirileceğini bildiriyor.

Palworld Hit Olmaya Devam Ediyor

Büyük bir hit haline gelen Palworld yaratık toplama, nişancı ve aksiyon unsurlarını bünyesinde barındırıyor. Oyunda açık bir dünyada yer alıyor ve burada karakter odaklı bir yapının olduğundan bahsedebiliyoruz. Aynı zamanda etraftaki yaratıkları toplayarak gücünüze güç katabiliyorsunuz. Pokémon benzeri bu yaratıkların farklı farklı güçleri bulunuyor ve bunları elde etmek için de onları elinizdeki silahlarla beraber yakalamanız gerekiyor.

palworld d

Xbox yapımcısına göre Palworld, bugüne kadarki en büyük üçüncü taraf Game Pass oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda açıklanan detaylara göre oyunun yapım maliyetinin 6.7 milyon dolar olduğu bildiriliyor. Küçük bir stüdyo olmasına rağmen bu kadar büyük bir başarı beklemeyen ekip, bu maliyetin bir hayli üzerine çıkıyor ve büyük bir kar elde ediyor. İlerleyen süreçte oyuna yeni güncellemelerin ve içeriklerin eklenmesi bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.