Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oyun Yapma Programı RPG Maker XP Steam’de Bedava Veriliyor!

Kullanıcılara kendi oyunlarını yaratma imkanı tanıyan bir oyun motoru olan RPG Maker XP, Steam'de bedava dağıtılıyor.

Eğer oyun geliştirmekle ilgileniyorsanız ya da bu alana nasıl giriş yapacağınızı düşünüyorsanız, sizlere güzel bir haberimiz var. Normalde 25 dolara satılan RPG Maker XP, şu anda Steam’de bedava. Eğer 19 Şubat saat 21:00’dan önce alırsanız kalıcı olarak sizin olabilir. Yapmanız gereken tek şey, bu sayfaya gitmek ve Hesaba Ekle butonuna tıklamak.

Herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeyen popüler oyun geliştirme programı, motorların temel işlevini öğrenmek ve algoritmalarının nasıl çalıştığını kavramak açısından oldukça verimli. Önceden herhangi bir uzmanlık bilgisi veya eğitim gerektirmeden orijinal bir rol yapma oyunu oluşturmanıza olanak tanıyan RPG Maker XP, kafasında bir hikaye ve oyun tasarımı olanların projelerine başlayabilecekleri en iyi programlardan biri.

RPG Maker XP Steam’de Ücretsiz Dağıtılıyor

RPG Maker XP Steam bedava

Programlama dili bilmeden hızlı ve seri bir oyun yapacaksınız oldukça işinize yarayabilir. Öğrenmesi kolay ve internette yapabileceklerinizle alakalı tonla bilgi mevcut. Ayrıca kullanıcı dostu arayüzü sayesinde ne, nerede kolaylıkla bulabiliyorsunuz. RPG Maker XP, Ruby diline dayanan ve özellikle bu program için özelleştirilmiş Ruby Game Scripting System (RGSS1) ile çalışıyor.

RGSS’de uzmanlaşmak biraz zaman alsa da, oyununuzu tamamen özelleştirmede oldukça güçlü bir araç. Oyununuzun görünüşünü, hissini, sesini ve oynanışını değiştirmek için RGSS’yi kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer RPG Maker kullanıcıları tarafından oluşturulmuş komut dosyalarından da yararlanabilirsiniz. Gotcha Gotcha Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyun motorunu 19 Şubat‘a kadar Steam’den alabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.