Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Overwatch League Son Günlerini Yaşıyor

Overwatch League son günlerini yaşıyor ve bu ligin kapatılacak olması, Microsoft'a 100 milyon dolara mal olacak.

Jacob Wolf’un raporuna göre, Overwatch League’in kapatılacak ve bu süreç Microsoft’a 100 milyon dolardan fazla paraya mâl olacak. Birkaç yıl önce bu lig ile e-spor dünyasına sağlam bir giriş yapan Blizzard, üst düzey maçlarla seyircilere çok keyifli anlar yaşatmayı başarmıştı. Bundan 6 yıl önce 12 takımla açılış sezonu yapan lig, covid-19 salgını sebebiyle büyük bir darbe almıştı.

Art arda maçların iptal edilmesi ve ligin çevrimiçi formata geçmesi ile lige olan ilgi git gide azaldı. Bu sorunlara rağmen üç sezon daha devam etmeyi başaran lig, bir Counter Strike gibi olmasa da, özellikle Amerika’da oldukça büyük bir kitleye sahip. Ancak, son raporlara göre bu lig kapatılacak ve bu karar, Microsoft’a çok büyük paralara mâl olacak.

Overwatch League Ne Olacak?

Overwatch League Son Günlerini Yaşıyor

Activision Blizzard, Overwatch 2’nin e-spor dönemi ile ilgili radikal bir değişime gidecek. Overwatch League‘in geleceği, aktif olarak bu ligde oynayan 20 takıma soruldu. Ligin devam edip etmeme kararını bu takımlar belirleyecek ve eğer ligin kapatılmasına karar verilirse, tüm takımlara 6 milyon dolardan 120 milyon dolar tazminat ödenecek.

Gazeteci Jacob Wolf, Activision Blizzard’ın hâlâ takımların kararını beklemesine rağmen takımların çoğunluğunun Overwatch Ligi’nin sona erdirilmesi yönünde oy vereceği yönünde söylentiler olduğunu ifade etti. Çoğu takım e-sporu tamamen bırakacakken, bazı aktif katılımcılar Overwatch 2 e-spor sisteminin geleceğini bekleyecek.

Overwatch League’in kaderi belirsiz ancak Overwatch 2’nin e-spor sahneleri için ESL FACEIT Group ile Blizzard’ın masaya oturduğuna dair söylentiler de mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.