Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

OpTic Gaming, İtalyan Futbol Devi Juventus ile Ortaklık Kurdu

İtalyan futbol devi Juventus, espor dünyasının ünlü organizasyonlarından OpTic Gaming ile ortaklık kurdu.

Call of Duty başta olmak üzere Halo, Valorant, Apex Legends ve Rocket League gibi takımları bulunan Amerikalı espor takımı OpTic Gaming, İtalya Serie A takımlarından Juventus ile ortaklık yaptığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, her iki kuruluş da bir dizi iş birliği ve etkinlik yoluyla geleneksel sporlar ile esporlar arasındaki boşluğu doldurmaya çalışacak.

Ortaklığın bir parçası olarak sosyal medya içeriği, sınırlı sayıda ortak markalı ürünlerin yanı sıra yıl boyunca Juventus ve OpTic Gaming’den rakiplerin ve influencer’ların yer alacağı video içerikleri yer alacak. Ayrıca her iki kuruluşun da kendi müsabakalarında birbirlerini desteklemek için benzersiz saha içi etkinlikler düzenleyeceği kaydedildi.

OpTic Gaming ve Juventus Ortaklığı Duyuruldu

Geride bıraktığımız hafta sonu eski Call of Duty oyuncuları Seth ‘Scump’ Abner ve Anthony ‘Methodz’ Zinni, OpTic oyuncusu Davis ‘Hitch’ Edwards ve OpTic CEO’su Hector ‘H3CZ’ Rodriguez; Allianz Stadyumu, Juventus antrenman tesisleri, Juventus Creator Lab ve İtalyan devinin lig maçına katılmak üzere Torino, İtalya’ya seyahat etti.

juventus OpTic Gaming espor

Son yıllarda geleneksel futbol kulüpleri espor alanına hiç olmadığı kadar dahil olmaya başladı. Geçtiğimiz sene Manchester City, Güney Koreli espor organizasyonu Gen.G ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. İngiliz devi daha önce de FaZe Clan ile çalışmıştı. Benzer şekilde Fransız futbol kulübü Paris-Saint Germain de Dota 2, League of Legends ve Rainbow Six takımlarına isim sponsoru oldu.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Juventus Futbol Kulübü Pazarlama ve İletişim Direktörü Mike Armstrong, “Futbol ve oyunun doğal bir kültürel kesişme noktası olmaya devam ettiğini görüyoruz. OpTic kendi sektöründe öncü, kazanan bir ruha sahip ve gezegendeki en popüler oyun başlıklarından bazılarıyla bağlantılı dünyaca ünlü oyunculara ve influencer’lara sahip. Bu, her iki hayran grubuna da daha fazlasını sunmak üzere birlikte yenilikler yapmamız için eşsiz bir fırsat” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.