OPPO’nun Yeni Akıllı Saati OPPO Watch Free Görücüye Çıktı

Çin menşeli markalar arasında en çok bildiklerimizden biri olan OPPO yeni akıllı saati OPPO Watch Free'nin yeni görüntüleri ortaya çıktı

OPPO markasının yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığını daha önce duymuştuk. Bu konularda verdiği güvenilir bilgileri ile bilinen Twitter kullanıcısı Evan Blass, OPPO Wach Free’nin yeni görsellerini ortaya çıkardı. OPPO bu yeni akıllı saatinde tıpkı Realme ve Huawei gibi dikdörtgen bir tasarım tercih etmiş. Aynı zamanda Evan Blass bu akıllı saatin altın ve siyah olmak üzere iki renkte piyasaya süreceğini belirtiyor.

Oppo Watch Free

OPPO Watch Free RTOS işletim sistemi ile gelecek

OPPO Watch Free’nin daha önceki OPPO Watch‘lara göre daha düşük donanım ve uygun fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Ayrıca RTOS işletim sistemini temel alacağı konuşuluyor. Cihazın AMOLED ekrana sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. OPPO’nun bir önceki akıllı saati OPPO Watch 2’nin de aynı işletim sistemini kullandığını belirtelim.

Son çıkan Watch 2, 42 mm ile 46 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanmıştı. Snapdragon 4100 işlemciden alıyor. Model aynı zamanda Ambiq ile ortaklaşa geliştirilen Apollo 4s isimli bir yardımcı işlemciye de sahip. 46 mm’lik büyük modeli tek şarjla 4 günlük bir kullanım getiriyor. Bu süre güç tasarruf modunda 16 güne kadar uzuyor. Ayrıca saat VOOC 2.0 hızlı şarj sistemi ile sadece 10 dakikalık şarjla tüm günü çıkarabiliyor. 60 hz yenileme hızına sahip AMOLED ekrana sahip olan saat, nabız yanında SpO2 ölçümü de yapabiliyor. 100 sporu otomatik algılayan GPS’li saat elbette su geçirmiyor.

Benzer özellikleri OPPO Watch Free’de de görebilmemiz mümkün. Fakat tekrarlamakta fayda var, Watch Free, Watch 2’ye göre daha uygun bir fiyat etiketine sahip olacak. Şuan için bir çıkış tarihi elimizde olmayan bu saatin önümüzdeki günlerde OPPO tarafından resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol