Nvidia’dan İtiraf: RTX Satışları Düşük Kaldı

Yeni ekran kartlarının satış rakamları Nvidia'yı tatmin etmedi.

Nvidia bugün mali döneminin dördüncü çeyreğine dair finansal raporları paylaşırken, yüksek teknolojili ve Turing mimarili yeni nesil RTX ekran kartı satışlarının beklenenden düşük kaldığını itiraf etti. Ünlü ekran kartı üreticisine göre RTX serisi ürünler beklendiği kadar çok satamadı.

Nvidia’nın yeni Turing mimarili ekran kartları beklendiği kadar satmazken, ürünler kullanıcıların yeteri kadar ilgisini çekmemişe benziyor. Peki bunun sebebi ne?

Nvidia’ya göre RTX serisi ekran kartlarıyla performans alanında gerçek bir devrim yaptılar ve real-time ray tracing (gerçek zamanlı ışın izleme) teknolojisi de büyük yenilikler getirdi. Buna rağmen bazı müşteriler RTX ekran kartı satın alımlarını ertelediler ve fiyatların düşmesini, RTX kartların yeni teknolojilerini de tanıtmasını bekliyorlar. En azından Nvidia’nın açıklamaları bu yönde.

Açıkçası bu durum beni çok da şaşırtmadı. Önceki nesil ekran GTX serisi kartlara göre RTX Turing serisi aşırı derecede pahalıydı. Üstelik sadece bu da değil, oyuncular olarak RTX teknolojisinin avantajlarından faydalanamıyoruz çünkü şu an çok az oyunda real time ray tracing desteği yer alıyor. Yani henüz ‘olgunlaşmamış’ bir teknolojiyle karşı karşıyayız.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol