Nvidia Turing Adını Resmen Kaydettirdi

Nvidia'nın yeni ekran kartlarının ismi RTX mi olacak?

Nvidia resmi olarak Turing ismini kaydettirdi ve yeni çıkacak olan ekran kartları hakkında da ipuçları verdi. Bir süredir Nvidia’nın yeni ekran kartlarının Turing mimarisi üzerine olacağını zaten biliyorduk fakat bu sefer ilk kez Nvidia resmi doğrulama yaparak ekran kartlarının varlığını kabul etmiş oldu.

Nvidia aynı zamanda iki yeni RTX tescil kaydı için de başvurdu. Bunlar ise Quadro RTX ile GeForce RTX oldu. YouTube kanalı AdoredTV de bir video paylaşarak yeni Nvidia markalı ekran kartlarının isimlerinin Nvidia GeForce RTX20XX şeklinde olacağını ifade etti. Aynı zamanda Nvidia yeni bir Titan ekran kartı üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

AdoredTV aynı zamanda bu yeni ekran kartlarının performansları hakkında da tahminler paylaştı. Her ne kadar resmi doğrulama olmasa da en azından fikir veriyor. AdoredTV kanalına göre Nvidia GeForce RTX 2080 adlı ekran kartı GTX1080Ti’den yüzde 8 daha hızlı olacak. Ayrıca GTX1080’e göre de yüzde 50 daha hızlı olacak.

Nvidia 20 Ağustos tarihinde GeForce Gaming Celebration etkinliği düzenleyecek. Dolayısıyla biraz daha beklemeye devam!

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>