NVIDIA Titan RTX Resmen Duyuruldu

NVIDIA Titan RTX ortaya çıktı.

Geçtiğimiz gün bir haber yayınlamıştık ve yeni NVIDIA Titan RTX ekran kartının sızdırıldığını bildirmiştik. Şimdi de tahmin ettiğimiz gibi Nvidia cephesinden yeni açıklama geldi ve NVIDIA Titan RTX resmen duyuruldu. Lider teknoloji firmasına göre bu yeni ekran kartında Turing mimarisi kullanılıyor, 130 Tensor TFLOP ile performans artıyor. Aynı zamanda 576 tensor çekirdeği ile 24GB’lık aşırı hızlı GDDR6 bellek kullanılıyor.

Yeni NVIDIA Titan RTX ekran kartı için ABD’de 2500 dolar fiyat belirlenirken, muhtemelen Türkiye’de ise yaklaşık 15,000 TL fiyat etiketi bulunacak. NVIDIA Titan RTX’de 6 Graphics Processing Cluster ile 36 Texture Processing Cluster bulunuyor. Saat hızı 1350Mhz olarak belirlenirken, turbo desteği ile bu hız 1770Mhz’a kadar yükselecek.

Söylemeye gerek yok ama yine de belirtelim, muhtemelen pek çok oyuncu bu yeni ekran kartını satın alamayacak. Her ne kadar performansı RTX2080Ti modelinden bir miktar fazla olsa da, fiyatı cep yakacak. Titan RTX’in GeForce RTX2080Ti’ye göre yüzde 8 civarında performans artışı sağlayacağını düşünüyoruz.

Bakalım NVIDIA Titan RTX Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol