Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nvidia, RTX 4050 Üzerinde Çalışıyor!

Nvidia RTX 4050 ekran kartı serisinin, GeForce RTX 4060'tan hemen sonra geleceğini iddia edildi.

Nvidia RTX 4050 ekran kartının çıkış yapacağı ve RTX 4060 ve onun Ti muadili ile birlikte piyasaya sürüleceği iddia edildi. Bu önemli iddia, bütçesine uygun bir oyun bilgisayarı oluşturmak ve DLSS 3 gibi etkileyici GeForce özel ekran kartı araçlarına erişim elde etmek isteyen herkesi memnun edecek ancak potansiyel kartın fiyatı ve özellikleri hakkında henüz bilgilerimiz fazlasıyla kısıtlı.

Nvidia RTX 4050’nin ham performans açısından en iyi ekran kartı seçeneği olmayacağını söylemeye gerek yok ancak 50 serisi kartlar genellikle bütçe şampiyonları diyebiliriz. Nvidia RTX 3050 gibi mevcut seçenekler, en yeni oyunları çalıştırmak için yeterli güce sahip en ucuz oyun bilgisayarlarını toplamamıza olanak sağlarken Nvidia DLSS, düşük özelliklerin neden olduğu tüm performans oyunlarını doldurmaya yardımcı olduğu için güzel FPS değerleri yakalayabiliyoruz.

Nvidia RTX 4050 Ne Zaman Çıkacak?

Nvidia, RTX 4050 Üzerinde Çalışıyor!

Ayrıca RTX 50 serisi ekran kartları, daha güçlü kardeşlerinden daha az güç tükettiği için, RTX 4000 serisinin geri kalanının yüksek Watt gereksinimlerini karşılayamayan veya karşılamak istemeyen birçok kişi için de güzel bir alternatif olacak. Güvenilir sızıntı kaynağı Zed__Wang‘a göre RTX 4050, Haziran 2023‘te piyasaya sürülecek.

Ne yazık ki, çıkış tarihi söylentilerine teknik özellik bilgileri eşlik etmedi, bu nedenle Nvidia’nın potansiyel olarak ne planladığını tam olarak bilmiyoruz. Lenovo Ideapad Gaming 3 gibi oyun dizüstü bilgisayarı modelleri zaten hafif Lovelace çipini kullandığından, RTX 4050’nin bir AD107 GPU kullanacağını varsayıyoruz ancak bunlar şimdilik spekülasyondan ibaret.

Yeni nesil ekran kartı pazarı birinci sınıf bileşenlerin hakimiyetinde olduğundan, hem RTX 4050 hem de RTX 4060’ın fiyat ve özellikler arasında iyi bir denge kurmasını umabiliriz. Ayrıca, Nvidia RTX 4070 Ti’ın aksine, RTX 4070’in fiyatını da oldukça merak ediyoruz ancak son sızıntılara göre bu kartta oldukça pahalı bir fiyattan çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.