Nvidia GTX 2080 Ti Sızdırıldı!

Nvidia'nın yeni ekran kartı serisi sızdırıldı.

Nvidia’nın bu sene çıkması beklenilen serisinin en güçlü kartı olacağını tahmin ettiğimiz GTX 2080 Ti, internet üzerindeki bir benchmark testinde görüldü. Ashes of the Singularity: Escalation oyununun bir benchmark testinde, 1920x 1080 çözürlükte ve “Crazy” ayarında yapılan testin; Intel® Core™ i7-7700K işlemci, NVIDIA GeForce GTX 2080 Ti ekran kartı ile birlikte 8 GB RAM’i bulunan bir sistemde yapıldığı görülüyor.

DirectX 12 API’sinde GTX 2080 Ti ile yapılan benchmark testinin sonuçları ve Vulkan API’sinde GTX 1080 ile yapılan benchmark testinin sonuçlarının aynı olması biraz şaşırtıyor. Ancak, ekran kartının sonunda “special supply for GSS” yazıyor. GSS (Grusoft Sparse Solver), ekran kartı ile işlemcinin aynı anda işlem yapabilmesini sağlayan bir yazılım. Dolayısıyla “special supply for GSS” yazısı, benchmark testinin gerçek olabileceğini gösteriyor. Kesin bir bilgi olmasa da, büyük bir sızıntı olduğu kesin.

Test, daha önce başka donanımların da testlerini sızdıran Tum Apisak tarafından sızdırıldı.

Tweet’te paylaşılan bağlantı, benchmark testinin sonuçlarını gösteriyor.

Nvidia’nın 10 serisinden sonra hangi sayıyla devam edeceği hakkında çok iddia atılmıştı. Bazı kullanıcılar 11 serisi olup, 1150, 1160, 1170, 1180 gibi olacağını söylüyordu. Bazı kullanıcılar da 20 serisi olacağını ve 2050, 2060, 2070 ve 2080 gibi olacağını söylüyordu. Sızıntıya göre, Nvidia’nın yeni Pascal ekran kartı serisi, 20 serisi olacak.

Benchmark testini yapan Nagato isimli kullanıcının, Ashes of the Singularity: Escalation’ı hiç oynamamış olması da oldukça şüphe uyandırıcı.

Nvidia’nın yeni ekran kartı serisi hakkında henüz hiçbir resmi bilgiye sahip değiliz. Ancak bu sızıntı sayesinde biraz ipucu sahibi olduk. Ancak yine de, testin gerçek olup olmadığını bilmiyoruz.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>