Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nvidia DLSS 3 ile Düşük FPS Dönemi Bitti

RTX 40 serisi ekran kartları, performansı artırmak için televizyonlarda kullanılan bir yöntemi örnek aldı.

Nvidia DLSS 3 resmen duyuruldu. NVIDIA’nın GeForce RTX 40 serisi ekran kartları, yüksek performanslı görseller sunmak için yalnızca fiziksel gücüne güvenmekle kalmayacak. Şirket, YZ tabanlı işleme hızlandırıcısının yeni bir sürümü olan Deep Learning Super Sampling 3‘ü (DLSS 3) tanıttı.

Üçüncü nesil teknoloji, yalnızca pikseller oluşturmak yerine bağımsız olarak tamamen yeni kareler oluşturabilecek. Bu, televizyonlarda gördüğünüz (ve bazen de küçümsediğiniz) kare enterpolasyonuna benzer bir özellik ancak bu açıkça daha karmaşık; Nvidia, görüntüde hiç bozulma olmadan, performansı inanılmaz derecede yükseltecek.

Nvidia DLSS 3 Özellikleri ve Yenilikleri

Nvidia DLSS 3

Teknik, hem dördüncü nesil Tensör Çekirdeklerine hem de iki yüksek çözünürlüklü kareyi karşılaştırarak ve ara kareler oluşturarak bir sahnedeki hareketi tahmin eden bir “Optik Akış Hızlandırıcı”ya dayanacak. Bir bilgisayarın ana işlemcisini içermediğinden, yaklaşım özellikle Microsoft Flight Simulator ve tipik olarak işlemci sınırlı olan diğer oyunlar için yararlı olacak.

Cyberpunk 2077’deki yeni bir ayrıntı ayarı, NVIDIA’nın testlerinde DLSS2 kullanılarak 4K çözünürlükte 62FPS’de çalışıyordu ancak Nvidia DLSS 3 ile 100FPS değerinin de ötesine geçmeyi başardı.

Yaklaşık 35 uygulama ve oyun, erken dönemde DLSS 3 desteği sunacak. Buna Portal RTX, The Witcher 3: Wild Hunt gibi eski oyunlar ve Unreal Engine 4 ve 5’e dayalı sürümler dahil.

Nvidia DLSS 3‘ün pratikte ne kadar iyi çalıştığını söylemek için henüz çok erken. NVIDIA, DLSS’den en iyi şekilde yararlanan oyunları seçiyor ve teknoloji, daha az kısıtlı oyunlarla o kadar da yardımcı olmayabilir. Yine de bu, oyunlarınızın çoğunun tutarlı bir şekilde sorunsuz olmasını sağlamak için faydalı olabilir. Maalesef teknoloji şuan için RTX 40 serisiyle sınırlı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.