The Elder Scrolls Online

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7.4

Kullanıcı

Elder Scrolls Online, Nvidia DLAA Destekleyen İlk Oyun Olacak

Nvidia'nın yeni yapay zeka destekli teknolojisi DLAA'yı destekleyen ilk oyun The Elder Scrolls Online olacak.

ZeniMax Online Studios Baş Grafik Mühendisi Alex Tardif, The Elder Scrolls Online’ın NVIDIA’nın DLAA teknolojisini destekleyeceğini duyurdu. Ayrıca ekip, daha “geleneksel” derin öğrenme tekniği olan DLSS için de destek ekleyecek.

DLAA, Derin Öğrenme Kenar Yumuşatma anlamına gelen yeni bir teknoloji olacak. Bu, temel olarak, daha iyi kenar yumuşatma sonuçları sağlamak için oyunun yapay zeka tekniklerini tam çözünürlükte kullanmasını sağlayacak.

DLAA

Yeni DLAA Teknolojisi Neler Yapacak?

Nvidia bu yeni teknolojiyi: “Standart DLSS modu olan yukarıda açıklanan DLSS özelliğine ek olarak, DLSS 2X adı verilen ikinci bir mod sunuyoruz. Bu durumda, DLSS girişi nihai hedef çözünürlükte işlenir ve daha sonra 64x süper örnek işleme düzeyine yaklaşan bir çıkış görüntüsü üretmek için daha büyük bir DLSS ağı ile birleştirilir. Bu, herhangi bir geleneksel araçlar kullanılarak gerçek zamanlı olarak elde edilmesi imkansız olan bir sonuçtur.” şeklinde tanımladı.

Artık DLAA’nın 64X süper örneklemeye benzer sonuçlara yaklaşmayacağından oldukça eminiz. Buna rağmen muhtemelen, DLSS 2X ile benzer şekilde çalışacak.

Gördüğümüz gibi, DLSS yerel çözünürlüklerle eşleşebilecek ve hatta onları geçebilecek. Sadece bununla da kalmayacdak, derin öğrenme teknikleri sayesinde yeni detayları da beraberinde getirecek. Bu nedenle, teorik olarak bu yeni teknoloji, TAA’dan veya en yaygın AA yöntemlerinden çok daha iyi ve daha net kenar yumuşatma sağlayacak.

Bu DLSS/DLAA yamasının ne zaman yayınlanacağı konusunda şu anda bir çıkış tarihi paylaşılmadı. Çıkış tarihi paylaşıldığında sizi haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol