Nokia 9 Kameralara Böyle Yakalandı!

Merakla beklenen Nokia 9 modeli, Endonezyalı HMD Global yetkilisinin elinde görüntülendi.

Bundan yaklaşık 20 gün kadar önce Nokia, 25 Şubat tarihinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC 2018) etkinliği için gazetecilere davetiye göndermişti.

HMD Global tarafından satın alınan şirketin Nokia 9 modelinin yanı sıra yeni akıllı telefonlarını da bu tarihte görücüye çıkarması bekleniyor. Ancak bugün aldığımız bir haber, Nokia 9’un lansman öncesinde bir HMD Global yetkilisinin elinde görüntülendiğini ortaya çıkardı.

Daha önce de Nokia 8 tanıtılmıştı

Bu fotoğrafların Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlenen Nokia 8 lansmanı esnasında çekildiği tahmin ediliyor. Aşırı derecede zoom yapıldığı için çok da net olmayan fotoğraflara bakarak bu gizemli şahsın elindeki telefonun bugüne dek tanıtılan hiçbir Nokia modeline benzemediğini söyleyebiliriz.

Bundan önce piyasaya çıkan sızıntı kaynaklı haberler ve rende görüntülerinden hareketle, HMD Global yetkilisinin elindeki telefonun Nokia 9 olma ihtimali çok yüksek.

Galaxy S8 ve Galaxy Note 8‘i andıran kavisli ve büyük ekran, bunun en büyük işaretçisi. Ancak cihaz, son dönemde trend haline gelen 18:9 ekran orantısına sahip olamayacak kadar kısa boyda. Bu yüzden 18:9 yerine 16:9 ölçüleri söz konusu olabilir.

Çift lensli kameraya sahip

Sızdırılan bu fotoğraflarda yeni Nokia 9’un çift lensli arka kameraya ve bir de parmak izi okuyucusuna sahip olduğu görülüyor. Daha önce Amazon’un İngiltere sitesinde ortaya çıkan koruyucu TPU kılıf da görüntülerde mevcut.

Yeni modelin fiyatı ve diğer teknik özelliklerini öğrenebilmek için 25 Şubat tarihini beklemek gerekiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>