NiOh 2 Başlangıç Rehberi

Nioh 2 isimli oyunda işinize yarayacak bir çok temel bilgi öğreneceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Bildiğiniz üzere Nioh 2 isimli RPG aksiyon türünde ki oyunumuz ilk olarak Playstation için çıkmıştı. Bir süre sonra PC içinde çıkışını gerçekleştirdi ve oyuncu kitlesi genişlemiş oldu. Bu oyunun da önce ki oyun gibi bir çok oyuncusu olacağı kesin. Bu oyun birinci oyundan öncesini anlatıyor. Yani Sengoku döneminin daha sakin olduğu zamanları. Oyun bir RPG oyun olduğu için burada detaylı bir şekilde karakter yaratma seçeneği de mevcut. Bu oyun için sizlere vereceğimiz güzel bilgiler de mevcut tabi ki.

Nioh 2 başlangıç rehberi ile oyunda işinize yarayacak bir çok taktiği ve ipucunu öğreneceksiniz. Bu sayede oyunda ne yapmanız gerektiğini bilecek ve bazı şeylere dikkat ederek oynayacaksınız. Yani oyundan maksimum derecede keyif alacaksınız buna emin olabilirsiniz. Hazırsanız konumuza geçelim.

nioh 2 baslangic rehberi 2

Nioh 2 Başlangıç Rehberi

En önemli şeylerden biriyle bu bilgilere başlayalım. Bu oyunda dayanıklılık çok önemli. Dayanıklılık dediğimiz şey aslında Stamina olarak geçiyor. Stamina barını sürekli kontrol etmekte fayda olacaktır. Stamina olmadan ne saldırı yapabilirsiniz ne savunma yapabilirsiniz. Boş boş durursunuz desek yanlış olmaz sanırım. Şöyle bir durumda var. Örneğin Stamina az diyelim. Düşman size saldırdı fakat onun saldırısını engellediniz. İşte bu durumda bir süre dokunulmaz oluyorsunuz.

Blok Yapın

Oyunda düşmanlarınıza karşı kapışırken onların hareketlerini bloklayabileceğinizi her zaman aklınızda bulundurun. Bloklama çok önemli bir savunma tekniğidir diyebiliriz. Hayat kurtarır. Sizi olası hasarı yüksek öldürücü saldırılardan korur. Oyunu oynadıkça ne zaman bloklama yapacağınızı çözeceksiniz hiç merak etmeyin. Her zaman kullanın.

Ki Darbeleri

Oyunda “Ki” darbeleri denilen bir sistem bulunuyor. Buna zamanlı yetenek desek doğru olur. Eğer Stamina barınız az ise Ki darbeleriyle bu barı tekrar doldurabiliyorsunuz. Stamina barınız yeşil renkte gözükmektedir. Boş taraf artmaya başladığında bunu kullanarak geri kazanabilirsiniz. Ama derseniz ki ben düşmanlarımdan gözümü ayırmam, o zaman karakterinizin etrafında oluşan mavi kıvılcımlara odaklanın. Bu kıvılcımlar çok olduğunda artık Ki kullanabilirsiniz demektir. Bu kadar basit.

Dövüş Stilleri

Dövüş yaparken tek bir stile bağlı kalmayın. Bir kapışmada birden fazla stil kullanın. Bu stiller düşük orta ve yüksek derece olarak sınıflandırılmıştır. Tabi ki her bir stilin hem artıları hem de eksileri bulunmaktadır. Orta derecesi her durum için uygun yani dengeli bir stildir. Düşüğü ise tedirgin olmadığınız zamanlarda kullanabilirsiniz. Yüksek duruş ise en büyük hasarı veren stildir ama yavaş hareket etmenizi sağlar bunu da unutmayın.

Uzun Mesafe ve Arkadan Saldırma

Uzun mesafe derken uzun mesafede etkili silahları kullanmaya özen gösterin. Bu ok olabilir, tabanca olabilir, el topu olabilir. Bunları kullanırken düşmanların zayıf noktalarını hedef almayı unutmayın. Savaştığınız düşman bir insan ise kafaya nişan almalısınız. Ama eğer bir Yokai ise belirtilen yerlere hedef almalısınız. Daha doğrusu Amrita’nın göründüğü yere nişan almalısınız.

Ayrıca düşmanlara olabildiğince arkadan saldırmaya çalışın. Bu sayede düşmana daha fazla hasar verirsiniz ve işinizi kolaylaştırırsınız.

Yokai Formu

Biliyorsunuz karakterimiz Yokai formuna dönüşebiliyor ve değişik bir şekle bürünüyor. Bu formu yalnızca kritik zamanlarda kullanmaya özen gösterin. Yani zor durumlarda kaldığınızda kullanın. Bu formu kullanabilmek için ruh simgesinin yanında ki daireyi doldurmamız gereklidir. Bu formda hasar verme oranı daha fazla olur. Bu arada rakibiniz çok güçlü bir saldırı yapacağı zaman kırmızı bir renge bürünür. Bunu engellemek için R2 + Daire tuşuna basarak yapabilirsiniz.

Nioh 2 ile ilgili başlangıç rehberinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol