Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo Switch PC Emülasyonunu Engelleyecek

Nintendo Switch, oyunlarının PC'de oynanmasına izin veren emülatörleri engellemek amaçlı yeni bir şirketle anlaştı.

Nintendo Switch, PC emülatörlerini engellemek için Iderto tarafından geliştirilen Denuvo desteğini resmi olarak aldı. Iderto, oyun koruma yazılımı paketinin artık Switch geliştiricilerinin kullanımına sunulduğunu kendi hesabından duyurdu. Iderto, araçlarına mevcut ve geliştirilmekte olan yeni oyunlar için Nintendo Geliştirici Portalı üzerinden erişilebileceğini belirtti.

Sunulan ilk araç, Nintendo oyunlarının emülatörlerde başlatılmasını engellemeye yardımcı olan emülatör koruması. Iderto, bu korumanın Nintendo oyunlarını PC’de açmamıza olanak tanıyan bir güvenlik boşluğunu kapatabileceğini söylüyor. Konuyla ilgili geliştirici, “PC’de izinsiz emülasyonları engelleyerek stüdyolar, gelirlerini artırabiliyor. Nintendo Switch Emülatör Koruması, oyunu oynamak isteyen herkesin meşru bir kopya satın almasını sağlayacak.” dedi.

PC Oyuncuları Nintendo Switch Oyunlarına Veda Edecek

Nintendo Switch

Iderto, “Diğer tüm Denuvo çözümlerinde olduğu gibi, bu teknoloji de oyun deneyimi üzerinde hiçbir etki yaratmadan kusursuz bir şekilde entegre oluyor. Daha sonra koda kontrollerin eklenmesine izin veriyor, bu da emülatörlerde oynanışı engelliyor.” dedi. Nintendo, konsolun piyasaya sürülmesinden bu yana donanım açığının hacklenmesini engelleyemedi ancak korsanlığı ve emülasyonu engellemek için mücadele ediyor. Nintendo oyunlarının PC emülasyon desteği de inanılmaz derecede güçlü.

Bu yılın başlarında Nintendo Switch’teki güvenlik açığını aşmak için modlar satan korsan grubunun üyesi Gary Bowser, büyük bir ceza almıştı. Toplam 14 milyon doları aşan anlaşmanın bir parçası olarak hâlâ Nintendo’ya 10 milyon dolar ödemesi gerekiyor. Nintendo Switch geliştiricilerinin Denuvo’nun sunduğu araçları ne zaman kullanacağı belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.