Nintendo Switch’e Nihayet Bluetooth Desteği Eklendi

Nintendo, en son Switch güncellemesinde kablosuz kulaklıklar için uzun zamandır beklenen desteği ekledi.

Nintendo, Switch için kablosuz kulaklık ve hoparlörlerin eşleştirilmesine izin veren 13.0.0 güncellemesini yayınladı. Bu, uzun zamandır beklenen bir özellik olup, eksikliği kullanıcılar için oldukça can sıkıcı olmuştu.

Konsolun hafızasında on adede kadar kablosuz cihaz saklayabileceğiz. Üzerinde fazla durmaya gerek yok ancak protokol özelliklerinden dolayı bazı sınırlamalar da mevcut. Kablosuz kulaklık kullanırken konsola yalnızca iki Bluetooth denetleyicisi bağlanabilecek. Kulaklıklar çıkarıldıktan sonra ek olanlar eşleştirilebilecek. Güncelleme, Bluetooth mikrofonları için destek sunmayacak.

Nintendo Switch 13.0.0

Nintendo Switch Artık Bluetooth Özelliğine Sahip

Önceden, oyuncular kablosuz ses bağlantısı için Kickstarter tarafından finanse edilen Genki veya SteelSeries’in Arctis 1 kablosuz kulaklığı gibi özel USB adaptörleri kullanmak zorundaydı ancak bu ek bir maliyetti ve sonuçta Switch’in yerleşik bir Bluetooth modülü bulunuyordu. Reddit kullanıcıları, Nintendo’nun uzun zamandır beklenen özelliği ekleyebileceğini birkaç ay önce keşfetmişti. Bilinmeyen şey ne zaman olacağıydı.

Nintendo Switch 13.0.0 Güncellemesi ayrıca, konsol uyku modundayken bağlantı istasyonunu bir LAN bağlantı noktası ile güncelleme ve kablolu bir internet bağlantısı sağlama seçeneğini sunacak. İkinci seçenek, ek içeriği indirmeyi kolaylaştırmak için varsayılan olarak etkin olacak.

Güncellemede ayrıca iki küçük değişiklikten daha bahsedildi. Kontrol çubuğu kalibrasyonunun başlatılma şekli ve kullanılan kablosuz bağlantının frekansına (2.4GHz veya 5GHz) ilişkin bilgilerin eklenmesi de güncellemenin bir parçası olarak bahsedildi.

Nintendo’nun bu kadar beklenen bir özelliği cihaza çok geç eklemesi büyük tepkilere neden oldu ancak nihayet Switch kullanıcıları Bluetooth özelliğine kavuştu.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol