Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo Switch 2, PS4 Gücünde Olacak!

Nintendo Switch 2'nin PlayStation 4 seviyesinde bir performans sunacağı ortaya çıktı.

Nintendo’nun uzun süredir orijinal Switch el konsolunun yenilenmiş bir versiyonu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Nintendo Switch 2‘nin daha güçlü donanımı sayesinde performansta kayda değer bir artış sunması bekleniyordu. Bugün ise, yeni Switch modelinin ne kadar yetenekli olabileceği konusunda heyecan verici bir fikir ortaya atıldı.

İlginçtir ki, bu seferki bilgiler bir ihbarcı veya isimsiz bir kaynak tarafından paylaşılmadı. Bunun yerine, ayrıntılar Activision Blizzard’ın CFO’su Armin Zerza’dan geldi. Ayrıntılı olarak, Nintendo’ya gönderilen bir e-postada, Activision’ın “NG (yeni nesil) konsolu için de çekici bir şeyler yapabileceğini” belirtti. Görünüşe göre, yaklaşan Switch 2 modelinin yeni oyunları için geliştirme planları, el konsolunun performans açısından 8. nesil konsollar seviyesinde olacak.

Nintendo Switch 2, Orijinalinden 10 Kat Güçlü Olacak

Nintendo Switch 2, PS4 Gücünde Olacak!

8. nesil konsollar temel olarak Xbox One ve PlayStation 4 diyebiliriz. Ham performans açısından, bu konsollar 1,3 TFLOPS ile 1,84 TFLOPS (FP32) civarında bir performans sunuyor ve 8 GB RAM ile geliyor. Bununla birlikte, yeni nesil Switch konsolu, yeni Nvidia Tegra T239 işlemcisinden muhtemelen 4 TFLOPS’a kadar güç sunması bekleniyor Bu yonga seti, Nvidia’nın Ampere mimarisine ve 2.048 CUDA çekirdeğine sahip Tegra T234 yongasının özelleştirilmiş çeşidi olacak.

Bu söylenti doğruysa, Nintendo Switch 2 muhtemelen selefine göre yaklaşık 10 kat daha fazla güç sunacak. Bu, iki nesil boyunca büyük bir sıçrama olsa da, Nintendo, Lite modeli ve OLED yenilemesi dışında Switch serisini yıllardır güncellememişti. Bu konuyla ilgili ek bilgiler mevcut olduğunda güncellemeler sağlayacağımız için bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.