Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Çok Nadir Nintendo E-Reader Kartı Açık Arttırmaya Çıktı

Yok edildiği sanılan kartlardan biri mezardan çıktı ve yeni sahibini bekliyor.

Uzun yıllar boyunca Nintendo, showroom katında ödül kartları dağıtarak yeni e-Reader platformunu tanıtıyordu. Kazanan kartların hepsinin ya kaybolduğu ya da yok edildiği varsayıldı, ancak iddialara göre bir tanesi boşluktan çıktı ve eBay’de satışa sunuldu.

E3 2002’deki Nintendo temsilcileri katılımcılara paketler halinde e-Reader kartları dağıtıyordu ve bunların arasında tek amacı bir yarışmanın parçası olarak hizmet etmek olan belirli Kirby kartları da vardı. En yaygın kartlarda “ödül yok” sonucu, 100 kartta”ikincilik ödülü” ve sadece on kartta “birincilik” ödülü vardı.

ereader haber fotosu

Bir “birincilik” kartınız varsa, ödülünüzü almak için onu Nintendo’ya teslim etmek zorundaydınız ve bu kartlar daha sonra imha edilmeliydi. Bu da “birinci sıra” Kirby kartlarının sözde en nadir E-Reader kartı haline gelmesine yol açtı. Dünyada sadece 10 tane olan kartın bu kadar değerli olması da normaldi.

eBay’de kartı satışa sunan satıcının %100 satıcı puanına sahip olduğu görülüyor. Satıcının 2005 yılında kurulan bir hesabı olmasına rağmen, bu kart bağımsız olarak doğrulanmadı veya durumu derecelendirilmedi.

Bununla birlikte, kartın kazanan olduğunu doğrulamak için bir e-Reader’da kaydırıldığını ve tebrik mesajını gösteren bir Game Boy Advance ve e-Reader kurulumunun videosu da potansiyel müşterilerle paylaşılması da kartın gerçek olduğu iddialarını kuvvetlendirdi.

YouTube video

Super Mario’nun çok nadir bir kartuşunun rekor satış fiyatına yaklaşması beklenmese de bu kart için binlerce dolar ödemeyi göze alanlar olacaktır. Açık arttırma şu an 1500 Amerikan Doları’nı görmüş durumda.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.