Netflix Türkiye Trafiğini Düşürüyor

Netflix Türkiye internet trafiğini yüzde 25 düşürdü.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Tüm dünyada hayat düzenin alt üst eden koronavirüs salgını sonrasında artan internet trafiğini düşürmek isteyen Netflix Türkiye, internet trafiğini yüzde 25 oranında düşüreceğini açıkladı. 

blank

Koronavirüs salgını sonrasında evlerine kapanan kullanıcılar vakitlerin çoğunu internet üzerinden dizi ya da film izleyerek değerlendiriyor. İnternet trafiğinde yaşanan bu olağanüstü artış nedeniyle internetin kesintisiz olarak sürdürülebilmesi için önlem alan teknoloji devleri çareyi video kalitelerini düşürmekte buldu. Avrupa Birliği’nin tavsiyesi üzerinde Avrupa’da video kalitesini düşüreceğini açıklayan Netflix benzer hamleyi ülkemizde de uygulamaya aldı. Netflix tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’deki internet altyapısının rahatlatılması amacıyla telekomünikasyon ağları üzerindeki Netflix trafiğinin yüzde 25 oranında azaltılacağı açıklandı. 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Netflix İçerik İletiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ken Florance, trafiğin azaltılacak olmasının yayın kalitesinde gözle görülebilecek herhangi bir değişikliğe neden olmayacağını belirtti. 

Florance açıklamasında “Netfix Türkiye trafiğindeki bu azalmaya rağmen Netflix kullanıcılarımız tercih ettikleri plan kapsamında yer alan Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD), Yüksek Çözünürlük (HD) veya Standart Çözünürlük (SD) seçeneklerinden faydalanmaya devam edebilecek” dedi. 

İnternet televizyonu Netflix ayrıca kişilerin evlerinde kalmasını belirtilen, sosyal izolasyon çağrısına kulak asmayan kişiler için “Spoiler Billboard” isimli bir kampanya başlattı. Yapılan bu kampanya doğrultusunda Netflix kütüphanesinin en çok izlenen yapımlarının tat kaçıracak spoiler’ları billboard’ları süslüyor. Netflix bu hamlesiyle insanları evde tutmayı amaçlıyor. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol