Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix, Roblox Oyunlarının Yer Aldığı Nextworld’ü Duyurdu

Dijital yayın pazarının en büyük aktörü olan Netflix, "dijital tema parkı" olarak tanımladığı Nextworld'ü erişime açtı. Roblox ile ortaklaşa geliştirilen ekosistem, çeşitli Netflix yapımlarından ilham alan oyunlar ve alanlar içeriyor.

Günümüzün en büyük dijital yayın platformları arasında yer alan Netflix, oyun dünyasına yönelik çabalarını güçlendiren bir hamleye daha imza attı. Streaming devi, “dijital tema parkı” olarak tanımladığı Nextworld projesini devreye aldı. Bugün itibarıyla Erken Erişim’e açılan platform, oyuncuların Netflix dizileri ve filmlerini temel alan alanlara ve oyunlara erişebilecekleri bir hub görevi görüyor.

Nextworld’deki her alan bir Roblox oyununun beta sürümüne bağlanıyor. Lansman oyunları arasında Stranger Things: Escape from Hawkins High, One Piece: East Blue Brawls ve Rebel Moon: Outskirts Battles bulunuyor, ancak ileride platforma yenileri de eklenecek. Her dünya, Stranger Things’ten Dustin, One Piece’ten Luffy ve Rebel Moon’dan Jimmy gibi belirli IP’lerden bir karakter tarafından yönetiliyor.

Nextworld, Roblox Üzerinden Erişime Açıldı

netflix nextworld roblox

Netflix bunlara ‘guardian’ adını veriyor. Nextworld ayrıca Is it Cake? ve Cobra Kai gibi diğer serilere dayanan mini oyunlar da içeriyor. Oyuncular, platformda gezinirken kendilerine saklayabilecekleri veya arkadaşlarına açabilecekleri kendi özel alanları olan Fan Pod’larını dekore etmek için farklı dizi ve filmlerden nesneler ve giyilebilir eşyalar toplayabilecekler.

Nextworld‘deki mücadelelerde daha fazla para biriktirdikçe, kullanıcılar tarafından oluşturulanlar da dahil olmak üzere çeşitli özel öğeler ile kapsülünüzü genişletebileceksiniz. Şu anda Roblox üzerinden erişilebilir durumda olan platform, ilk güncellemesini 17 Mayıs’ta başlayacak Jurassic World: Chaos Theory etkinliği ile birlikte alacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.