Netflix’in Yeni Kore Dizisi Hellbound, Squid Game’i Geride Bıraktı

Netflix'in Güney Kore menşeli yeni fantastik korku dizisi Hellbound, Squid Game'i geride bırakarak platformun en popüler serisi oldu.

Güney Kore dizileri Netflix‘e damga vurmaya devam ediyor. FlixPatrol tarafından sağlanan verilere göre Netflix’in yeni fantastik korku dizisi Hellbound, yayınlanmasından sadece 24 saat sonra dünyanın en çok izlenen televizyon dizisi oldu ve 80’den fazla ülkede Top 10 listesinin zirvesine yerleşti.

Hellbound, doğaüstü yaratıkların insanları cehenneme sürüklediği fantastik bir dünyada geçiyor. Yeon Sang-ho tarafından yönetilen ilk üç bölüm, olayları araştıran dedektif Jin Kyeong-hoon’u takip ederken, kalan iki bölüm beş yıl sonra geçiyor ve yeni doğan bebeğinin kaderinin cehennem olduğu haberini kabullenmekte zorlanan bir adama odaklanıyor.

Hellbound

Ekim ayında, Squid Game dünya çapında 142 milyon Netflix hesabı tarafından izlenerek, platform tarihinin en çok seyredilen dizisi olarak kayıtlara geçmişti. Hwang Dong-hyuk tarafından yazılan ve yönetilen distopik Kore draması, çok büyük bir meblağ karşılığında gizemli bir oyuna katılmaya davet edilen çaresiz insanları konu alıyor. Eylül ayında çıkış yapan Squid Game dokuz bölümden oluşuyor. Güney Kore dizisinin ikinci sezonu bu ayın başlarında onaylanmıştı.

Associated Press’e yaptığı açıklamada Hwang Dong-hyuk, “Squid Game ikinci sezonu için çok fazla baskı, çok fazla talep ve çok fazla sevgi var. Yani neredeyse bize başka seçenek bırakmadığınızı hissediyorum! Ama söyleyeceğim, gerçekten ikinci bir sezon olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Hellbound Fragmanı:

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol