NBA Live Mobile Başlangıç Rehberi

NBA Live Mobile isimli basketbol oyunun işinize yarayacak bir çok taktik öğreneceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Evde kalmaya devam ettiğimiz şu günlerde bilgisayar oyunlarına olan artış mobil oyunlara da yansıdı tabi ki. Özellikle büyük oyun şirketlerinin yaptığı oyunlar daha çok tutuluyor bunu hepimiz biliyoruz. NBA Live Mobile isimli bu basketbol oyunumuz da bir EA oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Aslında bu oyun uzun süredir var. Fakat şu sıralar tekrar yükselişe geçmiş durumda. Basketbol oyunlarına düşkünseniz ve bu oyunu denemek istiyorsanız doğru yerdesiniz diyebiliriz.

NBA Live Mobile başlangıç rehberi ile sizlere oyun içinde işinize yarayacak bir çok temel bilgi ve ipucu vereceğiz. Bu sayede oyunda ne yaptığınız bilerek oynayacak ve zorlanmayacaksınız. Başarılı olmak için gereken bazı taktiklerde paylaşılacak tabi ki. Hazırsanız konumuza geçiş yapalım.

nba live mobile baslangic rehberi 2

NBA Live Mobile Başlangıç Rehberi

Bu tür oyunlarda değişmeyen bir şey var. Oda, ne kadar yüksek puana sahip oyuncuları oynatırsanız sizin için o kadar iyi olur. Yani ben şu oyuncuyu seviyorum, şu oyuncu benim favorim deyip puanlara bakmadan oyuncu oynatırsanız sizin aleyhinize olacaktır. Bu yüzden amacımız her zaman yüksek puana sahip oyuncuları oynatmak olmalıdır. Diğer bir önemli konu da takım yapısıdır. Yani savunmaya mı önem vereceksiniz yoksa saldırıya mı? Bunu en iyi siz bilebilirsiniz. Ama biraz agresif oynamak her zaman işe yarar bunu da unutmayın.

Campaign Görevleri

Takımı güçlendirmenin ve yeni oyunculara kavuşmanın bir yolu da görevler tamamlamaktır. Özellikle Campaign alanında bulunan görevleri (Challenges) tamamlayarak güzel bir şekilde ödüller alabilir ve takımınızın gelişimini hızlandırabilirsiniz. Bazı görevler oldukça kolay olabiliyor. İşte şu oyuncuyla asist yapın ve benzeri gibi. Bazı görevler de zor olabiliyor. Tabi ki görevler zor oldukça verdiği ödüller de bir o kadar güzel oluyor.

Sezonlar

Çoğu oyunda olduğu gibi bu oyunda da sezon özelliği bulunuyor. Bir sezon başlıyor ve bir süre devam ederek sonlanıyor. Bu sezon içinde sizlere bazı görevler veriliyor. Bunları yaparak ve başarı elde ederek çeşitli ödüller kazanabiliyorsunuz. Sezon sonunda da yaptığınız dereceye bağlı olarak yine ödül alıyorsunuz. Burada ki amacımız her zaman takımımızı güçlü tutmaktır sakın unutmayın.

Etkinlikler

Oyunda sık sık bazı etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklere katılarak çeşitli ödüllerin sahibi olabilirsiniz. Bunlar oyuncular olabilir, jetonlar olabilir ve diğer her şey olabilir. Baktınız bir etkinlik var hemen katılın ve o etkinlik içinde olan görevleri tamamlamaya çalışın. Tabi ki şunu da unutmayın, bu etkinliklerin belirli bir süresi oluyor. Yani bir süre sonra bu etkinlikler sonlanıyor.

Takas

Daha güçlü oyunculara ihtiyacınız varsa takas özelliğini kullanabilirsiniz. Peki nedir bu takas sistemi? Örnek veriyor. 5 adet gümüş oyuncunuzu takas ederek 4 adet paket elde edebilirsiniz. Bu paketlerin içinden de daha güçlü oyuncular çıkacaktır. Tabi ki burada şu duruma dikkat etmek oldukça önemli. Bu takas olayında, elinizde işe yaramayan yani güçsüz oyuncuları takasta kullanmalısınız. Eğer yüksek puanlı bir oyuncuyu takas ederseniz yazık olur. Buna dikkat edin. En çok yapılan hatalardan biri bu.

Şut Atma

Oyunda şut atmak için boş bir anı yakalamanız gerekiyor. Bu gerçekten kilit nokta diyebilirim. Örneğin paslaşa paslaşa rakibin potasına yaklaştınız diyelim. Eğer boş bir an bulursanız topu potaya sallayın. Diğer türlü önünüzde rakip takım oyuncusu varsa boşa gidecektir. Rakip oyuncu engelleyecektir. Tabi ki takım oyuncularınızı da iyi tanımanız gerekiyor. Örneğin bir oyuncunuz 3’lük atmakta iyiyse onu biraz daha uzaktan şut atmak için kullanabilirsiniz.

NBA Live Mobile ile ilgili temel bilgileri sizlere vermiş olduk. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol