Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Mynet Satıldı: İşte Yeni Sahibi

Mynet, Onedio ve Maçkolik platformlarının sahibi Mediazone tarafından satın alındı. Mynet Games bu satın alımın dışında tutuldu.

Haber sektörü içerisinde önemli bir yere sahip olan ve ülkemize 1999 yılından beri hizmet veren Mynet Medya ve Mynet’in web oyunları bölümü Mediazone ekibi tarafından satın alındı. Mediazone, Onedio ve Maçkolik platformlarının sahibi olarak karşımıza çıkıyor ve artık Mynet de kendi bünyelerine geçiyor.

Satın alımla beraber Mynet’in sahibi durumuna gelen Mediazone, ne kadarlık bir bütçeyle veya teklifle bu satın alımı gerçekleştiği konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Yüksek kullanıcı sayısına sahip Mynet bildirilene göre şu anda aylık olarak 45 milyon kişiyi sitesine çekiyor.

Mynet Oyun Bölümü Başka İsimle Devam Edecek

Mynet medya içerisinde birçok kısım yer alıyor ve sadece habercilik değil aynı zamanda oyunculara hitap eden birçok oyuna ev sahipliği yapıyor. Mynet Games bölümüyle karşımıza çıkan bu kısım satın alımın dışında tutuluyor ve açıklanan bilgilere göre oyun tarafının Vuvy adıyla beraber devam etmesi planlanıyor. Bu kısım hem mobil hem de Facebook oyunlarıyla karşımıza çıkıyor.

Mynet

Mediazone ekibi tarafından bünyesine katılan Mynet ile elbette bölgesel bir medya kuruş sistemi kurulmak isteniyor. Yapılan açıklamaya göre Mediazone, Türkiye’nin en büyük dijital medya sistemini kurmak, medya konusunda daha fazla ön plana çıkmak ve şirket bünyesindeki verimliliği arttırmak istiyor. Bu satın alım da tamamen bunu destekler nitelikte.

Bundan sonraki süreçte yukarıda da bahsettiğimiz gibi 45 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan Mynet artık Mediazone bünyesinde hizmet verecek. Mynet Games’e alt yapı sağlayan LMS ve Eğitim SaaS şirketi Vidobu bu satın alımın dışında tutulacak. Böylece bu bölüm yoluna Mediazone dışında devam edecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.