Mozilla Firefox Quantum Yayınlandı!

Mozilla Firefox Quantum, en yakın rakibi olan Chrome ile aynı sayfaları %30 daha hızlı açıyor. Ayrıca Quantum yeni ve şık bir tasarıma sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Yıllardır bilgisayarlarda bizlere çeşitli kolaylıklar sağlayan Mozilla Firefox, yenilenen özellikleri ve daha hızlı bir yapısı ile yeniden karşımıza geliyor. Birkaç aydır beta testi süreci devam eden yazılım hızıyla adeta baş döndürecek.

Önce ki Firefox sürümlerinden farklı bir yapıya sahip olan Quantum, eski serilerinden iki kat daha hızlı olarak karşımıza çıkıyor. Google Chrome’un en yakın rakibi olarak gösterilen Firefox, bellek verimliliği ile bu yıl adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Mozilla Firefox, Chrome ile aynı web sayfalarını açtığın da %30 daha az bellek kullandığını belirtti. Ayrıca şirket tarafından yapılan birçok hız testine dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Bileşenlerin daha hızlı bir hale gelmesi için Rus dilinin kullanıldığı Quantum’da şık bir tasarım bulunuyor. Oldukça şık ve akıllı bir tasarıma sahip olan Mozilla Firefox Quantum, yeni tasarımı ile kullanıcıların gözüne de hitap edecek. Web tarayıcısında ki çeşitli özellikler ile kısayollar ve işlevler  daha güçlü gizlilik özelliklerine sahip olacak. Yeni kullanıcı arayüzü ile kolayca ekran görüntüsü alabilir ve kaydedebilirsiniz. Firefox 57 olarak karşımıza çıkması beklenen web tarayıcısı, birçok yenilik ve modernize motoru sayesinde daha yeni bir isim olan Quantum ile çıktı.

Firefox 57, kullanıcılara sunulan yenilikler ve çeşitli değişimleri taşıyamadığı için ismini değiştirmek zorunda kaldı. Olağanüstü performans için geliştirilen Quantum yeni bir motora sahip. Quantum ile dilediğiniz kadar sekme açabilir ve  Firefox’un yeni ve hızlı motoru sayesin de sekmeler arasında daha hızlı geçiş yapabilirsiniz.

Dilerseniz buradan Mozilla Firefox Quantum’u indirebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>