Mount and Blade Warband Hileleri – Tüm Şifreler

Bu içeriğimizde, Mount and Blade Warband oyununda kullanabileceğiniz hileleri ve konsol komutlarınızı bir araya getirdik. Dilerseniz vakit kaybetmeden bu şifreler nelermiş onlara bakalım.

Mount and Blade Warband hileleri ile karşınızdayız. Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilen Ortaçağ temalı bir aksiyon rol yapma oyunu olan Mount and Blade, ‘Warband’ genişleme paketi ile büyük bir beğeni toplamıştı. İlk olarak Mart 2010’da piyasaya sürülen DLC, oyunculara gelmiş geçmiş en iyi RYO deneyimlerinden birini sağlıyor.

Diğer pek çok oyunda olduğu gibi Mount and Blade Warband hile kodları çok daha keyifli ve etkili bir strateji çizmenizi sağlayacaktır. Biz de bundan yola çıkarak oyunda kullanabileceğiniz en iyi hileleri sizler için listeledik. Dilerseniz önce, Warband hile etkinleştirmeyi nasıl yapabileceğinizden başlayalım.

Mount and Blade Warband Tanrısal Karakter Yaratma

Mount and Blade Warband hileleri

Mount and Blade Warband hilelerini nasıl yazacağınızı açıklamadan önce önemli bir bilgi verelim. Dilerseniz, oyunda maksimum özelliklere sahip Tanrısal bir karakter yaratabiliyorsunuz. Fakat bunun için oyunun dosyalarını değiştirmeniz gerekiyor. Her ihtimale karşı bugüne kadarki ilerlemelerinizin yedeğini almanızı öneriyoruz.

Karakter ekranına gidin ve istatistiklere tıklayın (sol alt). Daha sonra Karakteri dışa aktar‘a basın. Oyunu kapatın veya simge durumuna küçültün ve dışa aktardığınız karakterle tam olarak aynı ada sahip bir .txt dosyasını bulmak için aşağıdaki adımları takip edin:

Bilgisayarım > Yerel Disk (C:) > Kullanıcılar >Kullandığınız Ad > Belgeler > Mount & Blade Warband Characters. Buradan altın ve karakter sayfanızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Fakat ayrılmış becerileri düzenlemeyin, aksi takdirde oyunun çökmesine neden olabilir.

Mount and Blade Warband Hileleri Açma

Mount and Blade Warband Hileleri Açma

Hile kodlarını girmeden önce Yapılandırma (Configuration) menüsünde “Hilelere İzin Ver” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Mount and Blade Warband Hile Menüsünü Etkinleştir seçeneğini aktif hale getirmek, öğe ekleme ve hata ayıklama dahil olmak üzere çok sayıda hileye izin verir.

Şifrelere geçmeden evvel hangi hilelerin, nerelerde çalıştığı da belirtelim. Mount and Blade Warband para hileleri sadece envanter ekranında, sağlık hilesi ve anında öldürme hilesi sadece savaşta, ‘haritada her şeyi gör’ hilesi sadece harita ekranında, Yapay Zeka’nın savaşlarda karakteri devralma hilesi sadece savaşta ve1000 XP ekle hilesi yalnızca karakter ekranında çalışır.

Mount and Blade Warband hilelerini etkinleştirmek için ‘Ctrl + ~’ tuşlarına bastıktan sonra ‘cheatmenu’ yazın ve aşağıdaki hile kombinasyonlarından dilediğinizi girin.

Mount and Blade Warband Hileleri

Mount and Blade Warband Hile Kodları
 • AI (Yapay Zeka) savaşlarda karakterinizin kontrolünü ele alır: CTRL+F5
 • Karakterinizi tamamen iyileştirir: CTRL+H
 • Atınızı tamamen iyileştirir: CTRTL + Shift + H
 • Karakterinize zarar verir: CTRL+F3
 • Hile Menüsünü Devre Dışı Bırakır: Ctrl + ~ (ardından ‘nocheatmenu no’ yazın)
 • Seçilen parti üyesine deneyim kazandırır: CTRL+X
 • Karakter ekranında size 1000 XP verir: CTRL+X
 • Tüm silah becerilerinizi büyük ölçüde artırır: CTRL+W
 • Envanterde size 1000 Altın verir: CTRL+X
 • Tüm düşman birliklerini rastgele vurur: Ctrl+Alt+F4
 • Tüm birliklerinizi yok eder: CTRL+Shift+F6
 • Dünya Haritasındaki saklanma yerleri hariç her şeyi gösterir: CTRL+T
 • Seviye atlatır: Ctrl + L
 • Ağır Çekim (Açmak veya kapatmak için tekrar basın): CTRL + F9
 • Savaşta zamanı durdurur: CTRL+ F11

Mount and Blade Warband hileleri bu şekilde. Buna benzer içeriklerin gelmesini istiyorsanız Twitter‘dan veya aşağıdaki yorumlar bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol