Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Monster Hunter World Çin’de Satışlardan Kaldırıldı!

Monster Hunter World Çin'de artık satılmayacak.

Konsol platformunda 5 milyon, bilgisayar platformunda 2 milyon kopya satışı yapan Monster Hunter World Çin’de satışlardan kaldırıldı.

Monster Hunter World Çin’de Satışlardan Kaldırıldı 2

Oyunculara geniş bir açık dünya sunan Monster Hunter World bugün yeni bir skandal haber ile gündemde kendine yer buldu. Hatırlayacağınız üzere Tencent geçtiğimiz aylarda WeGame adlı oyun dağıtım platformunu satın alarak kendi bünyesine katmıştı. Bugün PC Gamer’da yer alan habere göre Tencent WeGame üzerinde satışa sunulan Monster Hunter World’ü yayından kaldırmış ve satışlarını durdurmuş. Steam’de inanılmaz bir popülariteye ulaşan yapım sadece 4 günde 2 milyon kopya satışını tamamlamıştı.

Monster Hunter World’ün neden WeGame’den kaldırıldığı şuan bilinmiyor. Ancak yapılan habere göre yetkililer Tencent’in WeGame üzerinden oyunu dağıtmamasın ve kaldırmasını emretmişler. Morningstar raporuna göre oyun hakkında da çok sayıda şikayet varmış. Capcom tarafından konuyla ilgili herhangi bir geri dönüş yapılmazken Tencent’e oyunun yayından kaldırılması hakkında henüz bir neden ortaya atmış değil. Steam’de iki milyondan fazla satışa imza atarak kısa sürede geniş bir kitleye sahip olan yapım alacağı güncellemeler ile de kitlesini artırmaya devam edecek.

Monster Hunter World tekrar Çin’de satışa çıkacak mı şuan için belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.