Monster Hunter Online

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7.6

Kullanıcı

Monster Hunter Online Kapanıyor

Monster Hunter Online için sona gelindi.

Monster Hunter World’den uzun süre önce Tencent ile Capcom bir ortaklığa girişmiş, sadece Çin’e özel olarak Monster Hunter Online adlı bir MMORPG oyunu yayınlamıştı. Aslında pek çok kişi seriyi Monster Hunter World ile tanısa da, bu oyun uzun yıllardır Çin’de bulunuyordu. Şimdi ise macerada sona gelindi ve Monster Hunter Online’ın kapatılmasına karar verildi.

CryEngine grafik motoruyla geliştirilen Monster Hunter Online, ilk beta sürecine 2013 yılında girmişti ve 2015’de de açık beta aşamasına geçmişti. Maalesef oyun iyi bir şekilde desteklenmedi ve oyunu oynamak için gereken istemci – launcherda dahi Çin menşeli bir malware virüs programı yer alıyordu. Tüm bu zorluklara rağmen oyuna pek çok Avrupa ve Amerikalı erişmek, denemek istiyordu.

Şimdi ise Monster Hunter Online kapanıyor ve tüm yeni kayıtlar ile yapılan ödemeler geçersiz hale getirildi. Buna rağmen sunucular 31 Aralık 2019 tarihine kadar açık kalacak.

Peki tam olarak neden Monster Hunter Online’ın kapanmasına karar verildi? Yapılan açıklamaya göre Tencent’ın Capcom ile olan lisansı sona erdi. 4 ay sonra ChinaJoy 2019 düzenlenecek ve belki burada Monster Hunter World’ün Çin duyurusu yapılabilir. Bu oyun Çin hükümetinin yasakları sebebiyle ülkede çıkış yapamamıştı.

2 Yorum

  1. Oyun bu ay xbox pass gelicekti

    Yanıtla
    • Evet fakat Xbox Game Pass’e gelen oyun Monster Hunter World. Bu ise Monster Hunter Online.

      Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol