Minecraft

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

6.8

Kullanıcı

Minecraft’a Çapraz Platform Özelliği Eklendi

Bütün platformlardaki Minecraft oyuncuları tarafından merakla beklenen çapraz oynama özelliği sonunda oyuna eklendi. Özellik ilk başta sadece Android, Windows PC ve Xbox One için faaliyete geçecek.

Mojang ekibi tarafından geliştirilen ve çok sayıda platform üzerinden yayınlanan Minecraft, video oyunları tarihinin en çok satan yapımlarından biri olma özelliğini taşıyor. Dünya çapında milyonlarca oyuncusu bulunuyor ve bu oyuncular farklı çevrimiçi modlar sayesinde bir araya gelerek Minecraft evreninin neredeyse sınırsız çeşitliliğinden faydalanabiliyorlar. Microsoft tarafından satın alınan oyuna çapraz platform özelliği geleceği açıklanmıştı. Beklenen özellik kısa süre önce oyuna geldi. Çapraz platform özelliği şimdilik sadece Windows PC, Android ve Xbox One üzerinde çalışıyor. Özellik henüz beta aşamasında ve bu aşamada Xbox One üzerinden erişim sağlanamıyor. Gelecek günlerde Xbox One kullanıcıları için de beta programının açılacağı ifade ediliyor.

minecraft cross platform

Eğer oyunu Windows Mağaza üzerinden satın alırsanız, Xbox One üzerinden de erişim sağlama şansınız bulunuyor. Çapraz platform özelliği sayesinde konsolunuza ya da bilgisayarınıza uzak olsanız da mobil cihazlarınız üzerinden Minecraft’a bağlanabileceksiniz.

Çapraz platform betası Insider ismi verilen oyuncular için açılmış durumda. Microsoft tarafından yürütülen Insider programına kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Minecraft’ın çapraz platform özelliği gelecek günlerde İOS, Nintendo Switch ve sanal gerçeklik sistemleri için de faaliyete geçecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol