Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Minecraft Xbox Game Pass PC Kütüphanesine Ekleniyor

Oyun severlerin sevdiği oyunlar arasında yer alan Minecraft kısa süre içinde Xbox Game Pass PC kütüphanesine ekleniyor.

Minecraft Live Mojang etkinliğinde oyun severler için müjdeli bir haber verildi. Minecraft Xbox Game Pass PC kütüphanesine ekleniyor.

Minecraft PC paketinde Minecraft Dungeons oyunun yanında JAVA ve Bedrock sürümlerini de içerecek. Minecraft oyununun PC’de kendine özgü başlatıcısı bulunuyor ancak Microsoft bu hamlesiyle tüm Minecraft oyunlarını tek bir abonelik çatısı altında toplamak istiyor.

Minecraft Xbox Game Pass PC Kütüphanesinde

Microsoft, hem Minecraft Bedrock hem de Dungeons oyunlarını Xbox Game Pass’e eklemişti. Ancak bu oyunlar servisin sadece konsol sürümünde yer alıyordu. Atılan yeni adımla birlikte Java sürüm ilk kez abonelik servisine eklendi. Oyunlar arasında temel farklı bir kez daha söylemek gerekirse, Java oyunu modlama için daha elverişli olarak karşımıza çıkıyor. Bedrock oyunu ise platformlar arası oyun anlamında daha başarılıdır. Oyunun geliştiricisi olan Mojang Java ve Bedrock arasında platformlar arası oynamanın hala mümkün olmadığını dile getirdi.

Minecraft Xbox Game Pass PC

Her iki sürümün de tek bir yerde olması oyuncular için çok faydalı olacaktır. Oyuncuların arkadaşları ile oynaması için her kullanıcının aynı sürümü kullanması gerekiyor. Bu bağlamda oyunların Game Pass PC’ye eklenmiş olması daha fazla kişi tarafından oynanmasını sağlayacaktır.

Microsoft’un Kasım ayı içinde Xbox Game Pass servisine ekleyeceği diğer oyunları ilerleyen günlerde öğrenebileceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.