Minecraft

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7.2

Kullanıcı

Minecraft Windows PC’ de 25 Milyon Kopyayı Geçti

Minecraft, satış rakamları açıklandı. Kaç milyon kopya sattığına inanamayacaksınız. Ülkemizin insan sayısından daha fazla satış rakamına ulaşmış durumdalar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...
Minecraft Windows PC’ de 25 Milyon Kopyayı Geçti

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi lan Minecraft, son dönemlerde ülkemizde yasaklanma haberleri ile gündemi meşgul etti. Bu konu hakkında hala daha açıklama yapılmadı. O yüzden kesin bir bilgi veremiyoruz. Yani anlayacağınız, her an yasaklanabilir. 

Bugün ki konumuz daha farklı. Minecraft PC Windows platformunda inanılmaz bir başarı yakaladı. Bildiğiniz gibi bundan 3 sene önce 2014′ te Minecraft’ ın geliştirici firması Mojang, Microsoft tarafından satın alınmıştı. Tam 2.5 milyar dolara satın alınan şirket, Minecraft ve Mojang’ ın diğer bütün ürünlerini satın almıştı. Bu satın alım, medyada çok büyük yankı uyandırmıştı. O dönemden öncesinde ve sonrasında Minecraft hep daha fazla gelişti.  Özellikle Microsoft’ a ağır eleştiriler gelmişti o dönemde. Yine de, Microsoft, bu konuda ne kadar doğru bir karar verdiğini açıklanan kopya sayısı ile kanıtlamış oldu Yalnızca PC Windows’ de 25 Milyon kopyayı aşan Minecraft, sahiplerini ne kadar mutlu edebileceğini de göstermiş oldu. 

blank

Duyuruyu, Minecraft’ ın geliştirici ekibinde çalışan Michael Stoyke, resmi Twitter hesabından duyurdu. 25 milyon kopyaya ulaştığını açıklayan Stoyke Minecraft’ ın ne kadar büyük bir platform olduğunu bizlere göstermiş oldu. 

Ayrıca belirtmek gerekiyor ki bu rakamlara hiçbir genişleme paketi ya da farklı platformlar dahil değil. Yalnızca PC Windows platformunda orijinal Minecraft bu rakama ulaşmış durumda.

Bunun dışında paylaşılan rapora göre, Minecraft 125 milyonu kopyayı aşmış durumda. Minecraft, Tablet, telefon, PlayStation 3, PlayStation 4, IOS, Android, Xbox 360, Xbox One, PlayStation Vita, MacOS, Wii U, Windows, Linux, Windows Phone, Fire OS platformlarında çıktı. 

Bütün platformlarda 125 Milyon barajını çok rahat aşmış olan oyun, daha da artmaya devam edecekmiş gibi duruyor. Bakalım, daha ne kadar Minecraft rüzgarı esmeye devam edecek. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol