Minecraft Videoları, YouTube’da 1 Trilyon Görüntülenmeyi Aştı

Minecraft videoları, YouTube'da 1 trilyon (1.000.000.000.000) görüntülenmeyi aştı!

Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alan Minecraft, Mojang Studios tarafından ilk olarak Haziran 2019’da yayınlanmıştı. 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunu, bloklar ve üretilebilen çeşitli öğeler yardımıyla tasarımlar yapılmasına imkan tanıyor.

Oyun tarihinin mihenk taşlarından biri olmayı başaran Minecraft, çok özel bir kilometre taşına ulaştı. Minecraft videolarıyla etkileşime giren on binlerce içerik oluşturucunun ve milyonlarca izleyicinin 12 yıllık günlük yükleme ve görüntüleme verilerini toplayan YouTube, Minecraft ile ilgili YouTube videolarının toplam 1 trilyon görüntülemeyi (1.000.000.000.000) aştığını açıkladı.

Platform, bu dönüm noktasını kutlamak için Minecraft YouTube topluluğundaki çok sayıda önemli an ve içerik oluşturucuya referanslar içeren bir müzik videosu hazırladı. Her bir görüntüleme yalnızca bir saniye uzunluğunda olsaydı, bunun 30.000 yıldan fazla görüntüleme süresi ekleyeceğini söyleyen YouTube, görüntüleme hızının arttığını ve 2 trilyona ulaşmanın çok uzun sürmeyeceğini belirtiyor.

minecraft videoları
Minecraft videoları YouTube’da izlenme rekorları kırmaya devam ediyor.

Minecraft videolarının 500 milyar görüntülenmeye ulaşması yaklaşık sekiz yıl aldı, ancak bu rakamın ikiye katlanması yalnızca iki yılda gerçekleşti. Orijinal Minecraft şu anda 200 milyonun üzerinde kopya sattı. Konum tabanlı spin-off oyunu Minecraft Earth, COVID-19 ile ilgili sorunlar nedeniyle haziran ayında kapanırken, 2020 yılında çıkan Minecraft Dungeons, geçtiğimiz şubat ayında desteklenen tüm platformlarda 10 milyon oyuncuya ulaştı.

Geliştirici Mojang Studios, Minecraft evreninde geçen en az iki yeni proje üzerinde çalışıyor. Bunların ne olacağını ilerleyen dönemde göreceğiz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol