Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Minecraft Orta Çağ Evi Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlattık

Minecraft'ta temel bir orta çağ evi yapmanız için izlemeniz gereken tüm adımları hiçbir detay atlamadan anlatıyoruz. Size bir tek evin iç tasarımını bırakıyoruz.

Minecraft orta çağ evi nasıl yapılır? Bu içerikte, resimli bir şekilde adım adım anlatıyoruz. Temel olarak bu oyunda, her tür evi inşa edebilirsiniz. Orta Çağ dönemine hayranlık duyuyorsanız veya o döneme ait bir şehir kurmak istiyorsanız ancak ev tasarımı için ilhama ihtiyacınız varsa, çok doğru yere geldiniz.

İster taştan inşa edilmiş sağlam bir Minecraft kalesi, ister meşeden yapılmış basit bir köy konutu isteyin, istediğiniz şekil ve boyutta bir ev yapabilirsiniz. Bu evler sizde estetik ve otantik antika hisler yaratacak. İlk Minecraft orta çağ evinizi yapacağınız için heyecanlıysanız, lafı daha fazla uzatmadan on basit adımla bu evi nasıl yapacağınızı sizlere anlatalım.

Bu arada, orta çağ evimizde fırınlar ve çok sayıda sandık deposu içeren bir bodrum olacak. Ayrıca bodrumdan maden kuyusuna doğrudan erişim olacak. Çok fazla depolama alanı ve bir zanaat masası kuracağız. İkinci katta, bir yatak odası, bir içecek mayalama alanı ve keskin nişancı çeteleri için dışarı çıkılabilen bir balkon oluşturacağız. Gelin, detaylara geçelim.

Minecraft Orta Çağ Evi Yapımı

1- Kullanacağımız Malzemeler ve Taslak Hazırlığı

Minecraft Orta Cag Evi Yapimi Malzemeleri
Minecraft Orta Cag Ev Ornegi

Öncelikle bu yapının yapımında ihtiyaç duyacağınız temel malzemelerden bahsedelim. Evimizi inşa edeceğimiz düzen ve malzemeleri sizler için yukarıdaki kısımda görsel bir şekilde derledik:

2- Minecraft Orta Çağ Evi İçin Güzel Bir Düz Yer Bulun

2

Evin genel şekli L şeklinde olacak, bu nedenle evinizi inşa etmek için güzel bir düz alan bulun. Bir bodrum katmak istiyorsanız, kolayca kazabileceğiniz bir arazi bulmanızı tavsiye ediyoruz!

3- Evin Temelini İnşa Edin

3

Sağlanan düzen ile şimdi temelimizi atmaya başlayalım. Taş veya blok kullanın ve toplam 5 blok yüksekliğinde birbiri üzerine istifleyin. Ayrıca duvarları parke taşı ve taş tuğlalarla rastgele dokulandırabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm elde etmek için deseni olabildiğince rastgele tutmaya çalışın. Bundan sonra, ana köşe bloklarını cilalı andezit ile değiştirme zamanı. Kulenin köşe blokları ile aynı işlemi tekrarlayın.

4- Orta Çağ Evinin Kapı Girişini ve Zeminini İnşa Edin

4

Evin ana girişini yapmak için duvarın bir tarafındaki bazı taşları kırmanız gerek. Sonra küçük bir boş alana üç taş, üç ladin çit yerleştirin. Bundan sonra, üç ladin kapak koyun ve son olarak bir kapı ekleyin. Şimdi biraz ladin kalas alın ve zemin katınızı doldurmaya başlayın. İkinci seviyenin temelini oluşturmak için aynı şeyi duvarların üstünde tekrarlayın.

5- Minecraft Orta Çağ Evi İnşa Etmek İçin Üst Temeli Çıkın

5

Şimdi üst katı oluşturmaya başlayalım. Yapının üstüne, yanlara ters ladin tahtaları ve aralarına bir normal blok veya ladin levha ekleyin. Şimdi köşelerle aynı hizada olacak şekilde her bir kenarın ortasına dört ladin levhası yerleştirin. Daha sonra, yükseltmek için üstüne altı şerit ladin bloğu ekleyin. Sütunların üstünü aynı ladin bloklarla bağlamayı unutmayın.

6- Duvarları ve Kuleyi İnşa Edin

6

Şimdi düzgün kumtaşı ile duvarlarımızı oluşturacağız. İki blok genişliğinde ve dört blok yüksekliğinde kumtaşı yerleştirerek tüm boşlukları (bir kısım hariç) doldurun. Kule yapmak için aynı düz kumtaşı bloklarını boş alana yerleştirmeye başlayın. Onları kare şeklinde yerleştirin ve toplamda dokuz blok yüksekliğe gelene kadar yükseltin.

Bir balkon eklemek istiyorsanız, evin bir tarafına biraz ladin levha koyun. Şimdi bazı boşlukların geride kaldığını göreceksiniz. Kalan tüm boşlukları ladin kütükleri ile doldurun.

7- Orta Çağ Evinizin Çatısını İnşa Edin

7

Minecraft orta çağ evi çatısı için koyu meşe merdivenlere ihtiyacınız olacak. Bunları yan yana yerleştirmeye başlayın ve ayrıca fazladan bir blok sarkıtın. Bunu yapının dört köşesinde de yapın. Güzel bir A-çizgisi çatı elde etmek için aynı prosedürü izleyin ve bunu her iki tarafta da yapın.

7 1

Şimdi kule çatısı üzerinde çalışmaya başlayalım. Bunun için bazı döşemelere, koyu meşe kalaslara ve koyu meşe merdivenlere ihtiyacınız olacak. Tepeyi yapmak için kalasları koyun ve iki kez kaldırın ve son olarak kalasların üstüne üç koyu meşe çit ekleyin.

8- Pencereler ve Panjurlar Ekleyin

8

Şimdi evinizde bazı pencereler yapmanın zamanı geldi. Ne de olsa hiçbir ev onsuz tamamlanmış sayılmaz, değil mi? Bu yüzden, iki taşı kırın ve ardından tabana ters bir taş yerleştirin. Seçtiğiniz bir cam düzlemi yerleştirin ve panjurlar için ladin kapaklar kullanın. Tüm pencereleriniz için aynısını yapın.

Ekstra süslemeler için ladin çitler de ekleyebilir ve daha bitmiş bir görünüm elde edebilirsiniz. Sadece onları alın ve ikinci katın altından çatıya kadar yerleştirmeye başlayın. Alanı aydınlatmak ve Minecraft orta çağ evi yapımının bahçe kısmını tamamlamak için tüm pencerelerin üzerine fenerler ekleyin.

9- Bacanızı Tasarlayın ve Ekleyin

9

Bir ortaçağ evi inşa ederken, baca evin önemli ve gerekli bir parçasıdır. Burada baca kırık taş tuğladan ve taş tuğla merdivenlerden yaptık. Bunu yapmak için alttan başlayarak çatının üstüne kadar 2 X 2 sıra tuğla yerleştirin. Granit ve cilalı granitlerle de birkaç detay ekleyebilirsiniz.

Ardından üstüne dört sıra tuğla ve bir kamp ateşi ekleyin. Bazı ladin tuzak kapılarıyla çevrelemeyi unutmayın. Son olarak, ateşin üstüne bir parke taşı bloğu ekleyin ve bacanız hazır hale geldi.

10- Minecraft Orta Çağ Evinizi Dekore Edin

10

Artık baca ve diğer detayları bitirdikten sonra yolunuzu yaprak ve çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Evinizin içini istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Zemin katta çok sayıda saklama dolabı bulunan açık bir mutfak tavsiye ediyoruz. Ocak ve ısıtıcı da eklemeyi unutmayın. Çalışma masası da bulunan küçük bir yaşam alanı da mutlaka olsun.

Üst katta şömineli büyük bir yatak odası ve bazı dekoratif raf alanları yapın. Ayrıca mekanınızı aydınlatmak için bazı avizeler ve ışıklar kullanabilirsiniz. Ebeveyn yatak odasından çıkılabilen bir balkon da eklemeyi unutmayın. Son olarak, son seviyede okuma köşesi olarak kullanılabilecek küçük bir köşe yapabilirsiniz. Minecraft orta çağ evi yapımı burada sona erdi, hepinize iyi oyunlar!

Kaynak aldığımız videodan da yararlanabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.