Minecraft Java Edition, 2021’de Microsoft Hesabını Zorunlu Kılacak

Evet, mevcut Mojang hesaplarının bir Microsoft hesabına taşınması gerekecek.

Minecraft Java Edition, Artık Mojang hesabını kabul etmeyecek. Microsoft hesabı zorunlu tutulacak.

Microsoft’un Mojang‘ı satın almasından altı yıl sonra Minecraft: Java Edition, Windows 10/Bedrock sürümünden farklı kaldı. Birincisi, oyunu modlamak istiyorsanız Minecraft oynamanın en iyi yoludur ve yine de yayın öncesi ‘Anlık Görüntülere’ (temelde gelen içerik için betalar) erişmenin tek yolu budur. Ancak 2021’de yapılacak duyuru ile nihayet işler değişmek üzere, Java Edition’ı oynamak için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak.

Mojang duyurusunda, yeni hesap sisteminin getireceği tüm olumlu değişiklikleri not ediyor: iki faktörlü kimlik doğrulama, sohbet ve davet engelleme ve geliştirilmiş ebeveyn denetimleri. Mojang ayrıca Java’nın tüm avantajlarının ortadan kalkmayacağını garanti ediyor: modlar ve görünümler hala oluşturulabilir ve kullanılabilir ve diğer Java sürümü oyuncularıyla oynamaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, hesap değişikliği Java ve Bedrock oyuncuları arasında çevrimiçi oyun oynanmayacaktır.

Mevcut Java kullanıcılarının 2021’in başlarında “zorunlu” geçişi yapması gerekecek. Bu, gruplar halinde gerçekleşecek ve geçişinizi tamamladığınızda ücretsiz bir pelerin alacaksınız. Java’ya yeni gelenlere gelince, bu aydan itibaren bir Mojang hesabı yerine bir Microsoft hesabı oluşturmaları istenecek. Süreç çok karmaşık görünmüyor ve bu SSS, taşınmanın çoğu yönünü ele alıyor.

Ücretsiz pelerin nasıl görüneceğini gösteren aşağıdaki duyuru videosuna göz atın:

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol