Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Xbox Belgeselini Yayınlandı

2001’den bu yana Flight Simulator ve Minesweeper gibi efsane olmuş oyunları oyuncuların deneyimine sunan ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft’un kaderini değiştiren oyun konsolu olarak tarihe geçen Xbox, 20. yılını bir belgesel serisiyle kutluyor.

Xbox Belgeseli; “Power On: The Story of Xbox (Güç Açık: Xbox’ın Hikayesi)” adlı belgeselde, Xbox’ın çıkış noktası, konsolun geliştirilme sürecinde yaşanan zorluklar ve 20 yıl içinde izlenen gelişimin öyküsü bizzat Xbox’ın yaratıcılarının ağzından aktarılıyor.

Bundan 20 yıl önce, Microsoft içinde küçük bir grubun sıfırdan bir video oyun konsolu yaratma hayaliyle çıktığı yolculuğun sonunda geliştirilen Xbox belgeseli, “Power On: The Story of Xbox (Güç Açık: Xbox’ın Hikayesi)” konu oldu. 6 bölümden oluşan belgesel serisinde Xbox’ın çıkış noktası, konsolun geliştirilme sürecinde yaşanan zorluklar ve 20 yıl içinde izlenen gelişimin öyküsü bizzat Xbox’ın yaratıcılarının ağzından aktarılıyor.

Xbox Belgeseli Oyuncular Tarafından Beğeni Topladı

Xbox Belgesel

Xbox’ın geliştirildiği dönemde konsol dünyasından çok PC oyunlarındaki başarısıyla tanınan Microsoft, Xbox konsolunu piyasaya sürerek oyun dünyasına adım attı ve bugün aylık 100 milyon aktif oyuncudan oluşan bir topluluk için oyun geliştirmeye devam ediyor. “Power On: The Story of Xbox” ile ilgili görüşlerini paylaşırken belgeselin oyun dünyasıyla ilgisi olmayanlara da ilham verecek nitelikte olduğuna dikkat çeken Microsoft CMO’su Chris Chapossela;

Xbox’ın sadık kullanıcıları bu belgeselle eşsiz bir nostalji keyfi yaşayacakları gibi, bundan 20 yıl öncesine giderek Xbox’ın tasarım sürecine dair tüm detayları da öğrenmiş olacaklar. Oyunseverler aynı zamanda Xbox’ın bugünkü konumuna ulaşmasında önemli rol oynayan Xbox Live gibi uygulamaların nasıl hayata geçtiğini de izleme fırsatı bulacaklar. Oyun dünyasının bir parçası olmayanların da belgeseli ilgiyle izleyeceğine; Xbox’ı geliştirirken akıntıya karşı kürek çeken insanların azmine, başarı ve başarısızlıklarına tanıklık edip ilham alacaklarına eminim” diyor. 

Belgeseli aşağıdan izleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.