Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft, Win 11 Başlat Menüsüne Yeni Seçenekler Getiriyor

Windows 11 için yeni özellikler ve güncellemeler gelmeye devam ediyor. Şimdiki özellik başlat menüsüne kayan widget'lar ekliyor.

Microsoft tarafından kullanıcılara sunulan işletim sistemi Windows 11 için yeni özellikler ve güncellemeler gelmeye devam ediyor. Şimdi ise geçtiğimiz günlerde açıklanan detaylara göre şirket yeni bir özelliği deniyor. Özellik içerisinde başlat menüsüne eklenebilen ve özelleştirilebilen eklentiler yer alıyor. Bu kısma istediğiniz gibi özelleştirilebilir ve kişiselleştirilebilir kayan widget’lar eklenebiliyor.

Windows 11 için başlat menüsü elbette ekip tarafından bir hayli öne çıkan ve sürekli olarak güncellenen bir yapıyı bünyesinde barındırıyor. Son birkaç ay içerisinde bu kısım birden fazla kez değişikliğe uğramış durumda. Yakın zamanda Microsoft, başlat menüsünde reklam göstermeye başlattıktan sonra kullanıcılardan büyük oranda tepki aldı. Ancak bu reklamlar elbette dilediğiniz gibi pasif hale getirilebiliyor.

Microsoft Win 11’i Geliştirmeye Devam Ediyor

Geldiğimiz noktada Microsoft, başlat menüsünde widget’larla dolu kayan bir panel gösteren yeni bir değişikliği test ediyor. İlk olarak X’te (eski adıyla Twitter) bulunan Albacore adlı bir kullanıcı tarafından fark edilen detaylara göre bu kısımda kullanıcıların özelleştirebileceği butonlar bulunuyor. Başlat menüsü yardımcıları olarak adlandırılan yeni seçenekler, menünün sağ veya sol tarafında görünebiliyor.

Windows 11 Start Menu widgets

Başlat menüsü içerisinde bildiğiniz üzere farklı şekillerde özellikleri öne çıkarabiliyor, hangi detayları görmek isterseniz ona göre seçenekleri aktif hale getirebiliyor veya devre dışı bırakabiliyorsunuz. Aynı zamanda buraya widget’lar ekleyerek özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz.

Öte yandan Microsoft, başlat menüsündeki widget’ların yanı sıra ayarlardaki arama kutusunda arama sorgunuz için sonuç yoksa kullanıcıların Copilot’tan yardım istemesine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Son olarak bu özelliklerin ne zaman geleceği şu an için belli değil. İlerleyen süreçte daha fazla detayı bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.