Microsoft Seneye Disksiz Xbox One Çıkaracak!

Disk sürücüsüz bir Xbox One mı gelecek?

Yayınlanan yeni raporlara göre Microsoft önümüzdeki disksiz bir Xbox One konsol sürümü çıkarmaya hazırlanıyor. Merak uyandıran bu cihazın 2019’un bahar aylarının başında geleceği konuşuluyor.

Haberler güvenilir teknoloji sitesi Thurrot kanadından gelirken, Microsoft’un planlarına yakın kaynaklar tarafından sağlandı. Disksiz Xbox One sistemi firmanın mevcut nesil donanım çizgisinin bir parçası olarak satışa çıkacak ve kod adı Scarlett olan yeni nesil konsollarla bir alakası bulunmuyor.

Microsoft’un yeni nesil Xbox konsolunun ise 2020 yılında çıkması bekleniyor. Disksiz Xbox One konsolu ise muhtemelen 2019’un bahar aylarında sunulacak. Firma gerçekten de böyle bir hamle yaparsa, konsol çeşitliliğini epey çoğaltacak diyebiliriz. Aynı zamanda içindeki disk donanımları kaldırılacağı için fiyatta da gözle görülür bir düşüş yaşanacaktır. Thurrot’a göre Microsoft’a yakın kaynaklar disksiz Xbox One modelinin 100 dolar civarında olacağını söylüyor. Şu anki model ise 200 dolar civarında satılıyor. Yani ortada yarı yarıya bir fark var.

Diğer yandan bu akla oyunların gelecekte tamamen dijitale dönme olasılığını da getiriyor. Buna rağmen Microsoft’un henüz tam olarak karar vermediği söyleniyor. Yeni nesil Scarlett konsolunda disk sürücünün olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Bakalım seneye gerçekten de disk sürücüsü olmayan bir Xbox One görebilecek miyiz?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol