Microsoft Minecraft’ta Güvenlik Açığı Hakkında Uyardı

Microsoft Minecraft'taki güvenlik açığı ile ilgili oyuncuların dikkat edip oyuna gelen güncellemenin yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Microsoft Minecraft kötü bir güvenlik açığından kaçınmak için tüm Minecraft sahiplerini oyunlarını şimdi güncelleme yapmasının gerektiğini belirtti.

Sorun, mesajları bir sohbet kutusuna yapıştırarak Minecraft sunucularında uzaktan kod yürütülmesine izin veriyor ve geçen Cuma günü teknoloji güvenlik analistleri tarafından online olarak belirtildi. Eurogamer o sırada Microsoft ile temasa geçerek bilgi topladı.

Microsoft Minecraft Oyuncularını Oyunun Güncellenmesini Öneriyor

Microsoft Minecraft

Pazar günü Microsoft, Minecraft blogunda bir blog yazısıyla yanıt verdi ve tüm Java kullanıcılarına oyunlarını hemen güncellemelerini söyledi. Çoğu için bu, yeni güncellemeyi almak için oyunlarını yeniden başlatmak kadar basit olacak. Ancak değiştirilmiş istemcilerde ve üçüncü taraf başlatıcılarda olanların daha fazlasını yapması gerekebilir. Minecraft blogunda bu konu hakkında daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

Microsoft, resmi Minecraft hesabından bir tweet’te “Oyuncu güvenliği bizim için en büyük önceliktir” diye yazdı. “Maalesef bugün erken saatlerde Minecraft: Java Edition’da bir güvenlik açığı tespit ettik. “Sorun düzeltildi, ancak oyun istemcinizi ve/veya sunucularınızı güvence altına almak için lütfen bu adımları izleyin.” Windows 10 ve 11’in yanı sıra konsollar için kullanılabilen Minecraft Bedrock sürümüyle ilgili bilinen bir sorun yoktur.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol