Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft Flight Simulator 10 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Microsoft Flight Simulator, 27 ayda toplam 10 milyon oyuncuya ulaştı. Geliştiriciler bu başarıyı sosyal medyada kutladı.

Microsoft Flight Simulator, gerçekliği ve muhteşem manzaraları başarılı bir grafikle göstermesi sebebiyle oyun dünyasına oldukça ses getirmişti. Oyunun gelişiminde tüm bölgelerin gerçek ölçeklerinin kullanılması ve pilot becerisinin teknik bir biçimde işlenmesi eleştirmenlerce olumlu karşılanmıştı. 2 yıldan kısa süredir yayında olan Microsoft Flight Simulator, bugüne kadar oyuncularını hiç kaybetmedi.

Zaten devasa olan oyuna yenilikler ekleyen Microsoft, oyun için düzenli güncellemeler de yayınlamaya devam etti. Bu da oyunun enerjisinin kaybolmamasına sebep oldu. Görünen o ki tüm bu çalışmalar geri dönüşlerini vermeye başladı. Oyun tam 27 ayda 10 milyon oyuncu tarafından oynandı.

Microsoft Flight Simulator’dan Büyük Başarı

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator Xbox, PC ve bulut oyun platformlarında piyasaya sürülmesinden bu yana oyuncuların vazgeçilmez aksiyonu haline geldi. Açıklanan toplam oyuncu rakamları, 500 milyon uçuş yapıldığı ve toplam 40 milyar mil yol katedildiği anlamına geliyor. İlginç bir şekilde Microsoft, 2023 ve sonrası için heyecan verici planları olduğunu açıkladı.

Bu nedenle oyuna doyamayanların gelecekte dört gözle bekleyecekleri pek çok güncelleme olacak. Microsoft Flight Simulator, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC’de mevcut. Oyun Steam’de 349 TL ve şu anda 40. yıldönümü kutluyor. Muhteşem uçuş deneyimleri yaşanan bu oyunda 40. yıla özel ekstra 4 adet ticari havalimanı, 10 planör havaalanı, 12 yeni uçak, 14 helikopter pisti ve geçmiş sürümden 20 görev yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.