Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft Defender Herkes İçin Kullanıma Açıldı

Microsoft 365 dahilindeki bireysel kullanıcılar için Microsoft Defender'ı kullanıma sundu.

Microsoft, kullanıcıların farklı cihazlarda güvenliklerini korumasına yardımcı olacak yeni bir uygulama olan bireysel tüketiciler için Microsoft Defender‘ı tanıttı. MD, tüketiciler için Microsoft 365 aboneliğinin bir parçası olacak ve Windows, macOS, iOS ve Android için kullanılabilecek.

Microsoft Defender, Microsoft’un cihazınızda sunabileceği tüm güvenlik korumaları için bir merkez olarak tasarlandı. Cihazlarınızın her birinin güvenlik durumuyla ilgili bilgileri görmenizi sağlayacak ve Microsoft hesabınızla bağlantılı olduğundan, tüm cihazlarınızı aynı uygulamada görebilecek; böylece hepsini tek bir yerden yönetmek daha kolay hale gelecek.

Microsoft Defender Nedir? Ne İşe Yarayacak?

Microsoft Defender

Tabii ki, bu sadece bir gösterge panosundan daha fazlası ve Microsoft Defender ayrıca kendi kötü amaçlı yazılımdan koruma motoru da içerecek. Bu, Windows’un kendisi ve iOS gibi bu korumanın yerleşik olarak bulunduğu platformlar için geçerli değil ancak Android ve macOS’ta eklenen koruma katmanı yararlı olacak. Kötü amaçlı yazılımdan korunma için zaten bir üçüncü taraf çözümünüz varsa, MD ile çakışmayacak veya sizi kullanmaya zorlamayacak.

Uygulama bir süredir uygulama mağazalarında listeleniyordu, bu nedenle bu tamamen şaşırtıcı bir duyuru değil. Microsoft, ailelerden aldığı büyük miktarda geri bildirim nedeniyle bu ürünü piyasaya sürmeye karar verdiğini ve bu nedenle artık işletmeler için sunduğu korumanın aynısını tüketicilere de getirdiğini belirtti.

Gelecekte de bireysel kullanıcılar için Microsoft Defender’a daha fazla özellik gelecek. Microsoft, özellik paketine kimlik hırsızlığı koruması ve “güvenli çevrimiçi bağlantı” eklemek için çalıştığını ve uygulamayı daha da kullanışlı hale getirdiğini söyledi. Microsoft 365 Bireysel veya Aile aboneliğiniz varsa uygulamayı bugünden itibaren cihazınızın uygulama mağazasından indirebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.