Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Microsoft Çalışanlarına Xbox Game Pass Ultimate Şoku!

Microsoft çalışanları, çok ilginç bir haber ile şok geçirdi. Şirketin çalışanlarına özel Xbox Game Pass Ultimate aboneliği artık mevcut olmayacak.

The Verge’a göre Microsoft, 238.000 çalışanı için ücretsiz Xbox Game Pass Ultimate avantajını sona erdireceğini duyurdu. Çalışanlara, bu avantajın Ocak 2024’ten itibaren mevcut olmayacağını anlatan bir e-posta gitti. Tek istisna, Xbox çatısı altında bulunan şirket çalışanları, bu avantajdan faydalanmaya devam edebilecek. Diğer çalışanlar ise indirimli olarak 12 aylık abonelik satın alabilecek.

Haberi alan çalışanların çoğu kazan kaldırdı ve bu duruma sitem etti. Xbox patronu Phil Spencer ise bu durumdan haberi olmadığını ve durumu araştıracağını bildirdi. Bu kararın bizzat en tepeden mi alındığı yoksa bir karışıklık mı olduğu henüz belli değil. Bakalım şirket bu konuda geri adım atacak mı yoksa çalışanlar böyle bir avantajdan mahrum mu kalacak?

Microsoft, Odağını Game Pass’e Çevirdi

Microsoft Çalışanlarına Xbox Game Pass Ultimate Şoku!

Microsoft, Temmuz ayında bazı Xbox Game Pass aboneliklerinin fiyatını artırdı. Bunun yanı sıra Türkiye’ye özel bir zam da geçtiğimiz günlerde yapıldı. PC ve konsol Game Pass 79,99 TL’den 159 TL‘ye yükselirken, Game Pass Ultimate ise 120,99 TL’den 209 TL‘ye çıktı. Platformda yer alan Xbox Live Gold hizmetinin yerine ise Game Pass Core getirildi ve şirketin ana odağı tamamen Game Pass oldu.

Abonelik temelli oyun hizmeti, Ocak 2022 itibarıyla 25 milyondan fazla aboneye ulaştı. Konuyla ilgili geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapan Phil Spencer, Game Pass büyümesinin yavaşladığını ancak PC abonelerinin sayısının hızla arttığını söylemişti. Microsoft CEO’su Satya Nadella geçen hafta Starfield’ın Eylül ayındaki lansmanının tek bir günde en fazla yeni Game Pass aboneliği rekorunu kırdığını açıklamıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.