Ünlü Aktör Michael K. Williams, Evinde Ölü Bulundu

Beş kez Emmy ödülüne aday gösterilen Amerikalı ünlü aktör Michael K. Williams, pazartesi günü Brooklyn'deki dairesinde ölü bulundu. Kariyeri boyunca önemli filmlerde rol alan oyuncu, 54 yaşındaydı.

Sinema ve dizi dünyası, başarılı bir oyuncuya daha veda etti. The Wire, Boardwalk Empire ve son olarak Lovecraft Country gibi yapımlardaki ikonik rolleriyle tanınan Michael K. Williams, hayatını kaybetti. Pazartesi günü New York’un Brooklyn bölgesindeki evinde ölü bulunan Amerikalı aktör, sevenlerini yasa boğdu.

Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna’nın arka plan dansçısından beş Emmy Ödülü’ne aday gösterilen bir aktöre dönüşen Williams, henüz 54 yaşındaydı. Oyunculuk yeteneğinin yanı sıra, alnının ortasından ağzının sağ tarafına uzanan yara izi ile film ve dizilerin aranan sert adamı olan aktör, 2000’lerin en iyi dizilerinden The Wire‘daki Omar rolü ile şöhreti yakalamıştı.

Michael K. Williams, 54 Yaşında Hayatını Kaybetti

 Michael K. Williams Ölü Bulundu

HBO imzalı seri, 2002-2005 yılları arasında beş sezon sürmüş ve televizyon tarihinin kült yapımları arasına adını yazdırmıştı. Williams’ın vefatına ilişkin sosyal medyadan bir açıklama yapan HBO, şu ifadeleri kullandı:

“20 yılı aşkın bir süredir HBO ailesinin bir üyesi olan Michael K. Williams’ın vefat haberini almak bizi çok üzdü. Dünya onun muazzam yeteneklerinin farkındaydı. Onunla çalışma ayrılacağınıa sahip herkes tarafından çok seviliyordu. Bu tarifi imkansız kayıp nedeniyle ailesine en derin taziyelerimizi iletiyoruz”

Başarılı Aktör, HBO Dizisi The Wire ile Şöhreti Yakalamıştı

The Wire, Michael K. Williams

Son olarak HBO tarafından geliştirilen korku drama serisi Lovecraft Country‘de izleyici karşısına çıkan Williams, ölümünden bir hafta önce yapılan oylamada ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ dalında Emmy Ödülü’ne aday gösterilmişti.

Amerikalı aktör, bir diğer Emmy adaylığını ise 2019 yapımı Netflix mini dizisi When They See Us‘taki rolü ile almıştı. Williams ayrıca En İyi Film Oscar’ı dahil çok sayıda ödüle layık görülen 12 Years a Slave filminde de yer almıştı. 54 yaşında hayatını kaybeden Amerikalı aktörün ölüm sebebi henüz bilinmiyor.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol