Metro Exodus’da DLSS ve Ray Tracing Olacak

Metro Exodus için 4A Games ile Nvidia birlikte çalışacak.

Nvidia bugün resmi bir duyuru yaptı ve Metro Exodus için 4A Games ile birlikte çalışacaklarını açıkladı. Oyunda hem Deep Learning Super Sampling (DLSS) teknolojisi olacak, hem de RTX efektleri eklenecek. Her ne kadar Nvidia ek detayları açıklamasa da, şimdiden pek çok şey öğrenmiş olduk.

Elbette bu bizi çok şaşırtmadı çünkü ay başında Nvidia Shadow of the Tomb Raider oyunu için de DLSS desteği ile real-time ray tracing olacağını açıklamıştı. Tabii dürüst olmak gerekirse DLSS olmadan RTX efektlerini eklemenin bir anlamı yok. Aynı zamanda DLSS desteği alacak bir diğer oyun da Battlefield 5 olacak.

Daha önce de söylediğimiz gibi Metro Exodus’da real-time ray tracing teknolojisinin de avantajları olacak. 4A Games hem Ambient Occlusion, hem de direkt ışıklandırmalar için RTX kullanacak. Yani Battlefield 5’in aksine Metro Exodus’da görsel gelişmeler daha fark edilir olacak.

4A Games Metro Exodus’un çıktığı gün real-time ray tracing efektlerine sahip olacağını doğruladı. Buna rağmen ilk günden DLSS olup olmayacağını bilmiyoruz. Yani daha sonra eklenme ihtimali de var.

Metro Exodus önümüzdeki hafta resmen satışa çıkmış olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol